Toaleta, kąpiel i piasek dla szynszyli

tropik
Posty: 22
Rejestracja: 25 lip 2008, o 09:05

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: tropik »

Szyszki myją sie wtedy kiedy potrzebują. muszą mieć czysty piasek. ja staram się zmieniać mojemu co dwa dni. raz się zdarzyło że musiałam mu zmienić dwa razy dziennie.
najlepiej zmieniać jak się nabrudzi.

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 11:10 ]
dream pisze:piachy vitapolu, dako artu, megan i eva poz są stanowczo nieodpowiednie dla szynszyli

dobre piaski to pucek, vitakraft, zoocenter, beaphar, versele laga.

aldera, piasek nie słuzy do zalatwiania sie a do kąpieli.
ja od dłuższego czasu kupuję piasek PUCEK. polecam. 2l i bardzo wydajny. a piasek służy zarówno do kąpieli jak i do załatwiania potrzeb fizjologicznych.
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: andi »

Może ten piasek ma jakis zapach? Są różne o np. owocowych zapachach.
Mój szynszyl nie miał takich problemów naszczęście. Może posyp go delikatnie piaskiem albo zachęć go do wejścia do piasku, tylko nic na siłę, bo zniechęcisz pupila
:lol:
Uruczek
Posty: 17
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:29

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Uruczek »

() to one moga niechciec sie wykapac? U mnie szynszyl ma piasek w doniczce, jest ciezka, wiec sie nie wywraca. chociaz zwierzak i na to znalazl sposob wiec musialam ja zabezpieczyc drutem, jest wysoka, wiec mniej piachu sie wysypuje, a piasekpucek tez polecam bardzo wydajny
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

mogą. gdy są małe, lub przestraszone, alo kiedy piasek im nie odpowiada (np. nieprzyjemnie pachnie). ja używam vitapolu i nie mam żadnych problemów (uzywam go od kiedy mam szylkę, czyli od 5 lat)
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: rapsodia »

vitapol nie jest odpowiedni dla szynszyli,podobnie jak jakieś dako arty itd,bo co go polecasz? pucek jest nienajdroższy,a jednak lepszy dużo dużo dużo lepszy. albo vitakraft lub versele ale to są oczywiście wyższe pólki
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

polecam vitapol, bo jestem z niego zadowolony. jest to dobra firma i nie zamierzam zmieniać piasku. mam chyba prawo wyrażać swoje poglądy na forum? szyle są różne i mają różne upodobania. dlaczego uważasz że taki piasek jest nieodpowedni?
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: rapsodia »

dlatego że jest zbyt miałki,zbyt dużo zawiera talku,okropnie się pyli,szybko marnuje,szynszyla po kąpieli w nim jest cała bialuśka,nie wiem czy nie zauważyłes że one po nim kichają. gdybyś kupił piasek vitakraftu zobaczyłbyś różnicę- ten jest piaskiem bardziej zbliżonym do takiego jaki mają szynszyle w środowisku naturalnym,gruby,nie kurzy się,wydajniejszy o wiele! vitapol to firma,nie oszukujmy się, z dolnej półki. jak można porównywać produkt za 4 zł z takim za 20 zł,zwłaszcza że widać wyraźną różnicę więc cena nie jest tu tylko kwestiąznaczka firmowego". wybór piasku nie jest kwestią upodobania szynszyli,tak samo z resztą jak wybór najodpowiedniejszej karmy czy każdej innej rzeczy- szynszyle są jak dzieci i lubią słodkie,czy dlatego karmiłbyś ją jakimś meganem czy samym rodzynami wiedząc że są dla nich szkodliwe? zapewne nie i dlatego powinno się za nie decydować w kwestii wyboru karmy. to jest przykład który wyjaśnia dlaczego upodobanie zwierzaka nie może być wytyczną,upodobanie możesz brać pod uwagę urządzając klatkę,kupując smakołyki itp
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

miałem vitakraft i nadal uważam że vitapol jest lepsy. karmę używam vitapolu na zmianę ze zwykłym granulatem (bo tłusta jest). uważam że vutapol jest naprawdę dobry, co z tego że z dolnej półki. niektóre piaski są gorsze i droższe np. dako-art. szczerze mówiąc moja szylka się po kąpieli otrzepuje i wszystko wraca do normy. nie zauważyłem żeby kiedykolwiek kichała.
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: pomorek »

Ja juz wszystkiego próbowałam (mój chłopak pracuje w sklepie zoologicznym i mam łatwy dostęp) i szczerze polecam Pucka. Jest stosunkowo tani i brdzo wydajny, nazwałabym go nawet produktem z najniższej półki bo wychodzi taniej niż vitapol ^^.
Ja już pisałam ze vitapol-piasek mi sie tez nie podoba, bo moim szyszkom wpadał do oczek, ale to moje zdanie mimo to zachecam do Pucka.
białusi szymek7
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2009, o 19:19

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: białusi szymek7 »

Mój szynszyl nazywa się szymek.Bo go kiedyś kupiłam.Później tata dał mojemu wujkowi.26-5-2009MAJAdostałam.Ale zostało trochę piasku a z tego piasku myć się to Mój szynszyl urządził robi kupy.Bo jak kupiłam z tatą szynszyla to był mięciutki piasek biały a teraz szary.Mój szymek jest biały.Rozbójnik.
Pebyls98
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2009, o 18:47

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Pebyls98 »

Kiara pisze:Radze pojemnik wstawić do klatki.
Niech szyszorek przyzwyczaja się do tej rzeczy.
Może pewnego razu pośpi tam sobie lub wytarza się sam.
Nie za bardzo rozumiem Kiara
Czy to znaczy ,że klatka musi być aż tak wielka,
aby zmieścił się w niej pojemnik?
A czy to jest konieczne?

[ Dodano: Sob Cze 20, 2009 17:55 ]
Szyszek1993 pisze:Mój toaletkę urządził sobie w piasku! A spać to faktycznie lubią na deseczkach albo na konarze ,a najrzadziej widuję go w jego domku!
Ile razy trzeba wymieniać piasek?
Po każdym użyciu?
Ile razy mogą kąpać się w tym samym piasku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości