Medycyna - czy warto próbować?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: butterflyleg »

Asiatka pisze:całe operony z chemii
A co to własciwie jest? zbiory zadań? może ktoś dać mi linka jak to wygląda?
może się zaopatrzę jak jest takie dobre i pod maturę
Bo brązowe Pazdro już mam,ale troche mnie przytłoczył P
Ps. Robicie z niego wszystkie zadania od góry do dołu? to konieczne?
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: scarlett89 »

U mnie w szkole przez pierwsze 2 lata to byl podstawowy zbior zadan - na lekcji trzaskalismy i jako praca domowa. w 3 klasie juz w sumie nie byl taki jakos bardzo potrzebny (chemia org.), lepiej arkusze robic.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: a_niap »

Operon z chemii to zarowno podrecznik (3 czesci) jak i zbiory zadan (trzy czesci)

Oczywiscie są tez testy maturalne z Operonu z chemii i vademecum. Co kto lubi.
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: gosiaczek;) »

Mnie podręczniki z operonu w ogóle nie pasowały. Testy ok ale podręczniki kijowe.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Arnold »

Ja również uważam, że podręczniki operonu do chemii są beznadziejne. Najlepiej rozwiązać z Pazdry wszystkie zadania, przede wszystkim dwugwiazdkowe, bo są bardzo ciekawe
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Asiatka »

Operony z chemii - otóż chodziło o zbiory zadań (1,2,3) wyd. operon z chemii!
nie daj Boże o podręczniki operonu z chemii- są beznadziejne!
Ja zrobiłam całego Pazdro od góry do dołu) i chyba to jest jakaś gwarancja nauczenia się chemii.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Mårran »

Pojeżdżacie operon z chemii Kwestia gustu - ja się z niego uczyłam i jestem bardzo zadowolona
Pani Buka
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Usagi_Tsukino »

A ja bardzo lubię podręczniki do chemii wyd. Operon jak dla mnie wszystko jest wytłumaczone w sposób jasny z zrozumiały
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: butterflyleg »

Jak dla mnie był zbyt zagmatwany, ale może dlatego, że to była podstawa,askrócone wersje mają to do siebie. No ale fakt, kwestia gustu.
Oby tylko sie nauczyć i napisać b.dobrze maturę
xienka

Czy mogę spróbować, czy nie warto ;)

Post autor: xienka »

Hej od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad pójściem na medycynę, a dokładnie od 2 gimnazjum, do teraz, do 2LO. Za rok zdaję maturę i chciałabym zdawać biologię i chemie na rozszerzeniu. I marzy mi się medycyna, ale mój problem wygląda tak :
chcę iść na medycynę, ale boję się, że sobie nie poradzę, z tymi wszystkimi chorobami, że coś będzie mi dolegać, a ja studiując medycynę, znam jakąś chorobę, co ma takie objawy, co ja mam, albo nie wiem. Po prostu tym się bardzo denerwuję, czy warto, czy sobie odpuścić? Tylko, że ja nie mogłabym co innego studiować. A co Wy o tym myślicie? mieliście (studenci medycyny) takie obawy jak szliście na medycynę? Czy moje obawy są słuszne, czy to normalne, że się tego boję, czy nie.?
Bo się tak zastanawiam . Moja chęć na medycynę jest wielka:) tylko, że raz chcę, a raz myślę Sobie-nie, ja nie dam rady, to mnie przerośnie, ale z drugiej strony marzenia powinno się spełniać-więc może dać podanie na te studia, jak przyjmą to będzie znaczyło, że to coś dla mnie. Eh dręczy mnie to i dlatego chciałabym to z kimś podyskutować, Ci co studiują medycynę przede wszystkim :*

A i przepraszam, że zakładam taki temat, ale dlatego zakładam, że gdzie indziej nie pasuje, a nie chce aż tak zaśmiecać forum

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 lut 2009, o 19:46 przez xienka, łącznie zmieniany 1 raz.
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: biofizchem »

też mam takie obawy ale mimo to startuje na medycyne
zawsze możesz wybrać pokrewny zawód np analityke medyczna farmacje lub fizyke medyczna
ale ja uważam że próbowac warto bez względu na wszystko nawet jeśli zauważysz że to nie to i sobie nie radzisz to zawsze możesz zmienić studia nie warto się przejmowac na zapas
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: mediatan »

yo_medikusaa008 pisze:chcę iść na medycynę, ale boję się, że sobie nie poradzę, z tymi wszystkimi chorobami, że coś będzie mi dolegać, a ja studiując medycynę, znam jakąś chorobę, co ma takie objawy, co ja mam,
próbuj, najwyżej będziesz miała baardzo zaawansowany tzwsyndrom studenta medycyny który z czasem CI przejdzie
a co do wątpliwości czy da się radę z ilością materiału, chyba wszyscy startujący na lek go mają

Ps pisze sięspróbować", bo się wymienia na. probówka
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: a_niap »

mediatan pisze:a co do wątpliwości czy da się radę z ilością materiału, chyba wszyscy startujący na lek go mają
Najwyzej jak sobie nie bedziesz radzic to cie wyrzuca, wtedy bedzie wiadomo zeto chyba jednak za duzo". Chyba lepsza ta opcja - zobaczyc, przekonac sie,sprÓbować niz potem sobie wyrzucac i powtarzaca moglam isc na medycyne"(jesli rzeczywiscie tak ci sie ona podoba).
Co do tych chorób - jak bedziesz miec do nauczenia 1000 róznych i w każdej dopatrzysz sie zewlasicwie ja tez czasem mam akie objawy to i tak nie bedzie ci sie chcialo tym zajmowaci zastanawiac sie czy moze jestes chora czy nie.
Ja mysle, że nawet jesli stwierdzisz ze ty masz takie i takie objawy i ze to moze byc to to po prostu to olejesz i sie nie bedziesz zastanawiac albo wogole nie zwrocisz uwagi ze masz takie objawy (sorki troche chaotycznie napisane, mam nadzieje ze zrozumiesz o co chodzilo).

Jesli moge cos doradzic - najwazniejsze to madrze wybrac uczelnie.
yo_medikusaa008 pisze:Eh dręczy mnie to i dlatego chciałabym to z kimś podyskutować, Ci co studiują medycynę przede wszystkim :*
Pytaj, od tego jestesmy Nam tak samo odpowiadali na pytania zanim poszlismy na studia (Kaamilcos o tym wie:P)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości