praktyki studenckie na biologii

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
serenity89
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2008, o 14:53

praktyki studenckie na biologii

Post autor: serenity89 »

interesuje mnie wszystko na temat praktyk studenckich czy trudno się na nie dostać, w jakich miejscach warto je odbyć, ile na ogół trwają itd. będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: milka.1985 »

a chodzi Ci o praktyki pedagogiczne w szkole? czy inne? bo jeśli chodzi o praktyki w szkołach to bez problemu przyjmują
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: skarabae »

Czy o takie praktyki na jakich ja bylam tj. 4 tygodnie spędzilam konkretnie w Centrum Onkologii w Zakładzie Biologii Molekularnej, świetnie było W Warszawie z miejscem nie ma problemów, od groma możliwosci, wiadomo, że nie zawsze chcą przyjąć tam gdzie sie chce, wiekszych problemów jednak nie ma. Ja z SGGW jestem.
serenity89
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2008, o 14:53

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: serenity89 »

oj nie, w szkole nie a po którym roku miałaś praktyki w tym Centrum? i jeśli ja jestem z Łodzi to byłyby problemy? mam nadzieję że nie, bo faktycznie brzmi ciekawie a gdzie praktyki? no np w lorealu czy coca-coli, bo wiem że organizują tylko nie wiem jak dużo jest chętnych. dzięki za odzew
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: skarabae »

Ja po drugim, ale to róznie na uczelniach wygląda. Problem, że z innego miasta, byłby tylko Twoim problemem, gdzie mieszkać itp. Jasne, że w Coca-coli czy Lorealu mają, ale niekoniecznie związane z tematyką studiów biologicznych. Jeśli by tak był to uczelnia Ci się moze nie zgodzic. Moglabyś tam iśc też z własnej woli, ale nie wiem czy jest sens, zależy też czym sie chcesz w przyszłości zajmować. I skontroluj czy płacą coś za te praktyki.
serenity89
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2008, o 14:53

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: serenity89 »

hm, sprawdzałam na ich stronach i można przy produkcji kosmetyków w jakichś labachpopracować", w coca-coli to np można sprawdzić się jako kontroler jakości
polasati

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: polasati »

serenity89 pisze:hm, sprawdzałam na ich stronach i można przy produkcji kosmetyków w jakichś labachpopracować", w coca-coli to np można sprawdzić się jako kontroler jakości
w łodzi praktyki mamy po 3 roku przez 6 tygodni, niektore specjalizacje maja juz w pierwszym semestrze na 3 roku przez 2 tygodnie. ale zeby dozyc do praktyk trzeba sie ostro przemeczyc co do miejsc to w lodzi jest duzo mozliwosci.koncerny .rowniez ale te wymienione przez Ciebie raczej preferuja chemikow ewentualnie biochmikow/biofizykow, do tego szpitale, stacje krwiodastwa, placowki diagnostyczne, sanepid, mleczarnie, ogrod zoo i botaniczny wszystko w zaleznosci od specjalizacji i zanteresowan.
serenity89
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2008, o 14:53

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: serenity89 »

a jak takie praktyki wygladaja? przychodzi czlowiek i.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: skarabae »

Moje wygladały tak, że przyszłam do laboratorium i. trzeba było najpierw zapoznać się ze sprzętem, co, gdzie i jak. Dalej było wykonywanie już konkretnych doświadczeń, np. krótki wstęp teoretyczny do metody Bradford, potem wykonanie tego. Wylewanie pożywek, żelów do elektroforezy. Części rzeczy się przyglądało, część co się wykonywało było elementem doświadczenia pracowników, robiłam także własne doświadczenia np. izolacja DNA plazmidowego. Wszystkiego uczą oczywiście od początku.
ak358
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2009, o 15:25

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: ak358 »

Witam, mam pytanko do Skarabae:
Czy te praktyki załatwiałaś sobie sama, kontaktując się indywidualnie z Centrum Onkologii, czy też organizowała je dla Was uczelnia? Jeżeli sama, to czy mogłabyś podzielić się doświadczeniem i podpowiedzieć, w jaki sposób najlepiej się za to zabrać?
Z góry dziękuję:)
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: praktyki studenckie na biologii

Post autor: skarabae »

U mnie samemu się to załatwiało, ponieważ przewidziany system nie funkcjonował i z tego co wiem nadal nie funkcjonuje. Najlepiej jest wybrać się do przewidzianego miejsca osobiście i tam dogadać się z kim trzeba, w dalszej kolejności formalności i mamy załatwione praktyki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości