Szelki, smycz, hamak ?

dagmarzyca
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2009, o 21:25

Hamak na 100%

Post autor: dagmarzyca »

Hamak to sama radość dla szynszylka. Ja kupiłam taki dla fretki. Mam dwa szynszylki (bardzo żywiołowe), a hamak wisi już 3 miesiące i moje kuleczki uwielbiają w nim spać na kanapkę . Hamak jest pogryziony, ale nadal wisi. Gorąco polecam hamaki dla naszych potworków.
tulka246
Posty: 24
Rejestracja: 16 lut 2008, o 11:29

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: tulka246 »

a co powiecie na taki WISZĄCY DOMEK Z WEJŚĆIEM bo planuję kupić tylko niewiem czy szylek nie będzie się go bał ! dajcie mi jakieś rady
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: wiza55 »

Ja mam takie coś
Początkowo szyluś nie chciał nawet zaglądać, więc włożyłam mu tam trochę jego ulubionych smakołyków. Teraz Bardzo często wchodzi.
W moim domku wejście jest trochę małe, ale szylusiowi nie przeszkadza to, bez problemu się przeciska (Obok domku jest półeczka, na którą wchodzi, a potem mniej więcej w lini prostej ma wejście).
tulka246
Posty: 24
Rejestracja: 16 lut 2008, o 11:29

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: tulka246 »

to super zamówię mu, bo myślałam że się będzie bał,ale wsumie,to każdy szylek jest inny a zresztą kupię to zobaczę
dzięki wiza55
edytad
Posty: 61
Rejestracja: 10 sty 2009, o 16:50

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: edytad »

Zrobiłam dzisiaj hamak dla szylki z materiału. Siedzi często i chyba jej się podoba. Boje się tylko o jedno, czy szylka może zjeść materiał i czy może jej zaszkodzić. Jak na razie po dość długiej obserwacji stwierdzam, że kilka razy jakby chciała skubnąć materiał, ale nie tak jakby chciała go zjeść, ale raczej rozpoznać co to jest? Co Wy na to, czy Wasze szylki gryzą hamaki?
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: pomorek »

A ten hamak z czego zrobiłaś
ja pierwszy zrobiłam ze swojej starej spódnicy ^^ ale potem dostałam taki specjalny dla fredzi i moje szyszki lubia sie czasem na nim wylegiwać. Nigdy nie widzialam aby gryzły jeden lub drugi, ale oczywiscie jest to mozliwe.
edytad
Posty: 61
Rejestracja: 10 sty 2009, o 16:50

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: edytad »

Hamak zrobiłam z grubszej bawełny, siedział w nim bardzo chętnie i nawet tam sobie zajadał, ale niestety w nocy wygryzł w nim dziurę, więc go usunęłam. Z czego zrobione są wasze hamaki?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: Predator713 »

musiz popróbować z różnymi tkaninami (naturalnymi, bo takie są możliwe do strawienia.) moja szyla nie ma hamaka, ale raczej też zrobilbym go z bawełny lub podobnej tkaniny. ale jeśli szyla gryzie to lepiej ie dawaj jej hamaka, bo te włókna mogą jej zaszkodzić.
edytad
Posty: 61
Rejestracja: 10 sty 2009, o 16:50

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: edytad »

Ok dzięki, też tak myślałam. Kupione w sklepie hamaki też są zrobione z takich miękkich tkanin, szyszka może je pogryźć, czy są mocniejsze? Żal mi mojej szyszki, bo podobał jej się hamaczek, no ale jeśli ma mu zaszkodzić, to niestety, chyba że macie jakieś pomysły z czego by tu hamak zrobić?
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: meg82 »

Moja szyszka ma hamak z takiego grubszego płótna (coś jak zwykłe białe płótno tylko macniej zbite). Materiału raczej nie gryzie, za to obgryza sznureczki, ale chyba tylko dla zabawy, a nie żeby zjeść, bo obserwuję je i nic nie ubywa
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: Predator713 »

tak! własnie coś sobie przypomniałem! szynszyle tak jak myszy i szczury oraz większość gryzoni mają specjalną fałdę skóry w pyszczku! dzięki niej mogą gryźć np. drewno i ściany tylko dla zabicia czasu, spiłowania zębów czy dostania się do czegoś. tzn. że szynszyla albo szczur nie zawsze je to, co gryzie. (niedawno było w TV. chyba na dwójce program o szczurach)
Olimpia613
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2009, o 10:58

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: Olimpia613 »

to nie jest żaden fałd skory szynszyle jak i inne gryzonie maja dużą przerwę miedzy siekaczami a zębami trzonowymi {bodajże nie posiadają kłów)gryząc zasysają policzki do środka. dzięki temu mogą w tym samym czasie pobierać pokarm i rozdrabniać go zarazem
co do tematu to pies równie dobrze może przegryźć smycz tak samo jak szynszyla można szynszyle nauczyć chodzenia na smyczy , ale to na pewno jest stresujące dla niej. trzeba wiec to robić małymi kroczkami najlepiej z młoda szylka.

pozdrawiam
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szelki, smycz, hamak ?

Post autor: Predator713 »

nie wiem, jestem dopiero w gimnazjum po prostu napisałem to co usłyszałem. nie chcę wprowadzać w błąd, ale jednak coś się dzieje że to co gryzą nie od razu trafia w głąb jamu gębowj. nie sądzisz, że przy zasysaniu policzków tworzą się fałdy skóry? przynajmniej ja mam takie wrażenie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości