problemy z uszami

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

problemy z uszami

Post autor: keykey »

Patrzyłam, czy nie ma już takiego tematu, ale nic nie dotyczyło moich dolegliwości. Otóż od hmm paru miesięcy irytuje mnie nadmierna produkcja wosku. A może to tylko złudzenie spowodowane jego konsystencją? Do rzeczy: moja woskowinka jest lepka, półpłynna w jednym uchu (czuję jej produkcję, takiezalewanie a przez to i swędzenie ucha), w drugim zaś tworzy mi się taka twarda, wręcz kłująca. Kiedyś pojawiła się i krew (i w jednym, i w drugim uchu, nie w tym samym czasie). Ta kłującaprzysycha do ucha a kiedy chcę się jej w możliwie delikatny sposób pozbyć to zdarza mi się uszkodzić ciągłość naskórka.
Ponadto sporadycznie pojawiają się bóle uszu (w postaci ostrego przeszywającego kłucia) bądź uporczywe swędzenie.

Teraz pytanie: co może być przyczyną? Przypuszczalnie pojawią się sugestie bym poszła do lekarza - ale zaznaczam że generalnie na codzień zupełnie nie zwracam na to uwagi, po prostu zapominam o tym. Dopiero kiedy uszka o sobie przypomną myślę o lekarzu. I wybiorę się tam w niedługim czasie. Ale na dzień dzisiejszy, może jest ktoś w stanie mi pomóc?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: problemy z uszami

Post autor: doktorka »

moja luzna sugestia-nie-diagnoza: tup tup do rodzinnego po skierowanie a nastepnie tup tup do otolaryngologa.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: problemy z uszami

Post autor: tin »

Ponieważ ktoś kompetentny udzielił wyczerpującej odpowiedzi pozwolę sobie zamknąć.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości