Czy szynszyle śmierdzią

szynszyltuptus
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009, o 08:08

Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: szynszyltuptus »

Jestem nowym uczestnikiem forum i zamierzam się do kupna tego prześlicznego zwierzątka ale mam pytanie czy bobki siki i czy w ogóle szynszyl śmierdzi przepraszam bo może taki temat istnieje ale chcę szybką odpowiedź z góry dziękuję pozdrawiam SzynszylTuptuś
malgoska14060
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2009, o 15:25

Re: Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: malgoska14060 »

Jeśli będziesz o szynszyla dbał i często czyścił jego kupki itp. to nie będzie śmierdział. Sama mam szynszyla i co tydzien mu sprzątam i nic nie śmierdzi.
szynszyltuptus
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009, o 08:08

Re: Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: szynszyltuptus »

aha a jaka firma karm i smakołyków jest najlepsza?
malgoska14060
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2009, o 15:25

Re: Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: malgoska14060 »

Ja swojemu podaje granulat. W skład granulatu najczęściej wchodzą: pszenica, jęczmień, owies, kukurydza, soja, otręby pszenne, siemię lniane, susz z traw, lucerny, ziół, śruta poekstrakcyjna sojowa i słonecznikowa, makuch rzepakowy i lniany, drożdże paszowe, a także dodatki mineralno - witaminowe i smakowe. Granulat jest o tyle dobry że są to zmielone wszystkie niezbędne składniki dla odpowiedniego żywienia szynszyli. Możesz mu tez podawać owoce i warzywa np.jabłko, marchewkę, pietruszkę itp.
szynszyltuptus
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009, o 08:08

Re: Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: szynszyltuptus »

a co ile trzeba karmić i myć i o jakiej porze i ile godzin musi się wybiegać
malgoska14060
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2009, o 15:25

Re: Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: malgoska14060 »

Ja nie mam określonej pory kiedy go karmię, to jakoś samo wiem a sprzątam mu jak go wypuszczam z klatki. Tylko,że ja mam naprawdę bardo dziwnego szynszyla, i ciężko go potem wsadzić spowrotem do klatki, bo tylko by siedział pod kaloryferem, albo biegał.
szynszyltuptus
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009, o 08:08

Re: Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: szynszyltuptus »

jak się zwie twój szynszylek?
malgoska14060
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2009, o 15:25

Re: Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: malgoska14060 »

Pomysł mojego małego kuzyna: Wypłosz i tak już zostało
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: Predator713 »

więc tak.
1. Karmienie raz dziennie o stałej porze.
2 Bieganie- Około 2 h dziennie (zależy od wielkości klatki) ale nie mniej niż 45 min na dzień.
3. Szylak to bardzobezzapachowe stworzonko, klatka wyczyszczona raz na tydzień wystarczy.
4. Codziennie świeża woda (najlepiej przegotowana)
5. Moja Kuleczka sama przychodzi do klatki jak się zmęczy (czyt. czasem)
6. Samice mają przykry odruch: gdy są poddenerwowane a akurat włażysz rękę do klatki możesz zostać przez szynszylę. osikany! tzn. że szynszylastrzela swoim, hmm jakby to powiedzieć. substancją o intensywnym zapachy, która przypomona mocz, ale jest trochę gęstsza. XD


To chyba tyle.
szynszylomaniak
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, o 18:14

Re: Czy szynszyle śmierdzią

Post autor: szynszylomaniak »

odchody i siki szynszyl nie śmierdzą i nie wytwarzają żadnego zapachu ale gdy nie będziesz zmieniać szylce klatkę z miesiąc spodziewaj się dość nieładnego zapachu ja mojemu dżestusiowi sprzątałam 2 razy w tygodniu lub co tydzień i było ok:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości