jak tam przygotowania?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
pietruszka
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:15

jak tam przygotowania?

Post autor: pietruszka »

no to teraz chwila szczerości: jak tam przygotowania? gdzie jesteście? chwalcie się i motywujcie mnie do nauki mi zostały zwierzęta i ekologia, ale reszte też trzeba bedzie powtorzyc bo juz ulatuje i nie wiem czy zdąże
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: Delling »

Mi została połowa ochrony środowiska, która jutro pyknę, w niedzielę odpoczynek i od poniedziałku powtóreczki i testy.
Ismena
Posty: 67
Rejestracja: 17 mar 2009, o 16:41

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: Ismena »

ja mam za soba komorke metabolizm i wszystkie tkanki. jutro plan na wirusy. ale nie wiem czy zdaze ze wszyskim, bo przeciez nie tylko biologia na maturze. ale nioe wolno sie poddawac przeciez
edziaaa
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, o 19:25

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: edziaaa »

przedemna jeszcze ekologia i ochrona srodowiska- z tego przygotowac trzeba sie dobrze,bo sporo tego na maturze a w miedzy czasie male powtorki , mysle ze na poczatku kwietnia juz bede miala wszystko opanowane i aby tylko same konkretne powtorki zostana :) i arkusze arkusze arkusze
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: biologiczka90 »

Mi w sumie zostala ekologia i ewolucjonizm no i ochorona srodowiska:D:D Reszte raczej umiem,ale wiadomo zapomina sie dlatego szybciutko to przerabiam i powtarzam wszystko.Od poczatku kiwetnia tylko arkusze i caly czas powtorki w tym czasie
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

http://www.forum.biolog.pl/cat8.htm

Post autor: Xoth »

Ja dopiero zaczynam, wczoraj powtórzyłem genetykę i teraz robię zadania. Coś tam mniej więcej kojarzę jeszcze z cytologii. Jutro ciąg dalszy zadań z genetyki i zaczynam biotechnologię (i kończę). W przyszłym tygodniu ekologia i ochrona środowiska + ewolucja (w szkole na bieżąco). Zostanie powtórzyć człowieka, biochemię, botanikę i jakieś pierdoły. Zoologia to tylko najważniejsze rzeczy, reszta do poczytania. Czasu niby mało, ale myślę, że zdążę .
5432455435

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: 5432455435 »

Przygotowania skończyłem w grudniu.
japonka
Posty: 86
Rejestracja: 19 paź 2008, o 16:10

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: japonka »

hm mi zostal caly czlowiek,botanika najwazniejsze rzeczy ,ekologia ewolucja i chrona srodowiska to banaly wiec tylko poczytam i odnotuje najwazniesze pojecia],cytologia powtorzyc]
zdarzymy najwazniejsze by szare komorki, pracowlay nalezycie podczas tego egzaminu]
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: Delling »

Ja skończyłem cały materiał wczoraj, dzisiaj odpoczywam jako że niedziela i jutro jazda z powtórkami, jest na nie dużo czasu więc pewnie wszystko zdołam powtórzyć z 2-3 razy, jedyne z czego się nie cieszę to, że czekają mnie powtórki z botaniki, no ale przerobić trzeba, punkt za pytanie dotyczące tkanek roślinnych czy ich cykli życiowych jest tyle samo wart co za pytanie z człowieka więc nie ma mowy o dyskryminacji jakichkolwiek działów
KuBuS
Posty: 184
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 10:50

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: KuBuS »

no to niezle Wam idzie ja TYLKO powtorzylem polowe czlowieka i z 1/4 roslin + genetyka. takze jestem w tzw. DU*IE

mamy jeszcze 40-kilka dni. to chyba nie duzo jak na biologie co? pocieszam sie tym faktem ze z chemii i fizykii rozwiazuje zadania na 90% wiec z bilogii bede sie cieszyl z 75% wyniku mature probna napisalem na 81% ale wszyscy wiemy jaka ona prosta byla

pozdrawiam uczac sie o wirusach i bakteriach!
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: agnika »

ja przeczytalam raz 3 podreczniki operona, 3 do inzynierii genetycznej wlacznie, teraz czytam biologie z tangramem 2 a od kwietna powrot do operonu
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Hm mi tak nijak Zrobiłam cz. 2 Operonu, połowę pierwszej i połowę trzeciej ] Oprócz tego czytam jezscze Hosera i oczywiście masa zadań I drżę ostatnio o swój los
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: jak tam przygotowania?

Post autor: justina89 »

_olka_ pisze:Hm mi tak nijak Zrobiłam cz. 2 Operonu, połowę pierwszej i połowę trzeciej ] Oprócz tego czytam jezscze Hosera i oczywiście masa zadań I drżę ostatnio o swój los
no mi to ostatnio wypełnia większość czasu

Obecnie powtarzam roślinki a przede mną jeszcze zwierzęta do powtórki, tylko już właśnie zaczynam panikować bo każdy szczegół staje się dla mnie ważny, a jednak botanika i zoologia to działy niezbyt preferowane na maturze z tego co widzę.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości