Archebakterie

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
u3a
Posty: 91
Rejestracja: 19 lis 2006, o 10:58

Archebakterie

Post autor: u3a »

Archebakterie- wydaja sie bezpośrednimi przodkami pierwszych organizmow wyjsciowych zarowno dla bakterii wlasciwych jak i wszystkich organizmow jadrowych. Uzasadnij, podaj 4 argumenty.

pomozecie?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Archebakterie

Post autor: Savok »

No dobra, tu wybor nalezy do ciebie. Albo udawadniasz, ze ksiazka do LO jest do poniewaz Archea sa mlodsze filogenetycznie od Bakterii.

Albo kierujesz sie podrecznikiem i wtedy musisz znalezc argumentacje w podreczniku do LO.

Jednym z pomyslow na to, ze Archea sa starsze, jest fakt, ze zazwyczaj spotyka sie je w ekstremalnych srodowiskach - kominy termalne, stawy solankowe, lodowce itd.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Archebakterie

Post autor: yeast »

Z tego co wiem to nie ma dowodow na to, ze Archebakterie sa jakkolwiek starsze od Eubakterii.
u3a
Posty: 91
Rejestracja: 19 lis 2006, o 10:58

Re: Archebakterie

Post autor: u3a »

To zadanie nei ejst z podręcznika, a z takiej książkiZdaj maturę Biologia zakr podst i rozsz) z oficyny Edukacyjnej Pazdro, tam są same zadania, ale to nie jest pierwszy błąd na jaki natrafiłam. Czyli, jak rozumiem, mam olać to zadanie bo jest z założenia bez sensu?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Archebakterie

Post autor: skarabae »

Po prostu przestarzałe, i jest to niezgodne z obecnymi poglądami.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości