[Link] Role składników pokarmowych w diecie

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
saszaw90
Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2008, o 16:29

[Link] Role składników pokarmowych w diecie

Post autor: saszaw90 »

Witam ponownie! Mam takie zadanko z biologii:

Podaj dwie główne role składników pokarmowych w diecie.

Może ktoś mi napisze jakie są główne role?

-
A jeszcze, podaje stronkę, myślę, że mało osób zajrzało do tego tematu, potrzebuję jeszcze przynajmniej 4 różnic, może ktoś mi poda. Użytkownik ika006 podała już 2, za co jej dziękuje. Wiem, że już nikt nie zajrzy tam, bo ten temat już został pominięty. Oto strona:

Piramida żywieniowa - porównanie,róznice

No to tyle! Przepraszam, jeśli komuś to zdenerwowało. Będę wdzięczny za wielką pomoc.
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: Role składników pokarmowych w diecie

Post autor: Rose... »

Składniki pokarmowe sa niezbędne do budowy i wzrostu organizmu a także do odbudowy tkanek, płynów ustrojowych oraz związków biologicznie czynnych np. enzymów czy hormonów.

"(.)Do podstawowych składników pokarmowych zaliczamy cukry, białka i tłuszcze. Związki te dostarczają energii, pełnią funkcję budulcową i regulacyjną. Właściwa dieta powinna zawierać 55% cukrów, 25-30% tłuszczów i 12-15% białka."
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Role składników pokarmowych w diecie

Post autor: grzyb_m »

Poza tym także, do uzyskiwania energii oraz utrzymywania stałej temperatury ciała.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Role składników pokarmowych w diecie

Post autor: WojtekB »

saszaw90 pisze:Podaj dwie główne role składników pokarmowych w diecie.
Role składników pokarmowych w diecie:

- dieta człowieka powinna być zrównoważona i pełna, czyli powinna składać się z różnorodnych pokarmów zawierających odpowiednią ilość składników pokarmowych (niewielka ilości cukrów i tłuszczy, białka, witaminy oraz sole mineralne)

- dieta powinna pokrywać dzienne zapotrzebowanie energetyczne (dieta mężczyzny pracującego aktywnie jest inna niż dieta kobiety, która prowadzi mało aktywny tryb życia)
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Role składników pokarmowych w diecie

Post autor: yeast »

Podsumowujac 2 glowne role to 1) dostarczanie energii do procesow zyciowych b) dostarczanie skladnikow budulcowych organizmu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości