Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Starski
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2008, o 10:50

Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: Starski »

Witam. Pytanie jak w temacie czy możliwe jest aby żmija wpełzła po schodach domu?Proszę o odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: pingus18 »

Starski, byc może ale pewności nie mam!
IGI
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2008, o 10:44

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: IGI »

Wg. mnie po schodach wpełznie. To jeszcze zależy od długości gada.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: grzyb_m »

Tzn. to jest tak, że żmije jak wszystkie polskie węże (i nie tylko polskie) nie mogą bardzo się unosić w pionie (słabe mięśnie) natomiast węże z rodziny np. dusicieli mają znacznie silniejsze mięśnie, dzięki czemu mogą wykonywać takie ruchy. Może dlatego żmija nie jest w stanie wyjść po schodach ? Nie wiem, być może nie mam racji
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: Pablo »

Moim zdaniem jest w stanie się wpełzać po schodach, dzięki tarczką brzusznym i mięśniom. Fakt faktem, że nasza żmija nie jest w stanie wysoko się unieść tak jak mamba czarna która może spojrzeć człowiekowi w oczy
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Ja sądzę, że jest raczej tak jak mówi grzyb_m, tarczki raczej nic nie dadzą jeżeli schody są śliskie i wysokie, a taka kobra plująca, albo czarnoszyja mogłyby się całkiem wysoko podnieść. Mimo to i tak nie wyobrażam sobie jak wąż, chociażby ze zdolnościami wymienionych węży, mógłby wchodzić po schodach.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: Pablo »

To my mówimy o schodach czy kurka o szkle czyt. schody ze szkła jeśli śliskie mają być. Jeśli mowa o zwykłych schodach to powinna dać radę, nie wiem najlepiej zrobić test .
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Ja mówię o takich schdach jak w bloku, one są przecież tak gładkie, że raczej nie miałaby o co się tamzaczepić .
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: grzyb_m »

Ale tarczki wcale nie dają jakiejś szczególnej przyczepności. Progi schodów są pionowe na ogól i sądzę, że tarczki nie mają tu znaczenia. Prędzej mięśnie Trudno to przewidzieć.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: Pablo »

Ja mówię o takich schdach jak w bloku, one są przecież tak gładkie, że raczej nie miałaby o co się tamzaczepić .
Ale sądzę, że na wysokość stopnia żmija była by wstanie się unieść, ile ma wysokości jeden stopień? nie wiem około 5 do 10 cm, dałaby radę chyba.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: dragonka »

Około 15 lub 20. Myślę, że gdyby naprawdę musiała to by weszła. Tylko czy taki wysiłek jej się opłaca? Raczej będzie wolała iść prostą drogą niż tracić tyle cennej energii.
Lifaen90
Posty: 33
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 19:46

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: Lifaen90 »

Jakby się postarała,to może by wlazła
Ale w takim razie musiałoby jej bardzo zależeć na ściganej ofierze
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Czy prawdą jest że żmija wpełznie po schodach??

Post autor: Gosiaczek »

Starski, rozumiem że pytasz, bo obawiasz się, że będziesz miał takiegogościa w domu.
Żmije lubią zarośla, wygrzewają się też na kamieniach (sama widziałam.) radzę często kosić trawnik - w odpowiednich butach i długich spodniach . Żmije nie przepadają za hałasem, więc już sam odgłos kosiarki powinien je wypłoszyć.

Jeśli zauważyłeś je w okolicy domu to nie zostawiaj otwartych drzwi - na wszelki wypadek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości