co po technium ochrony środowiska

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
lady_17
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 20:11

co po technium ochrony środowiska

Post autor: lady_17 »

Mam problem poniewaz chodze do pierwszej klasy ochrony środowiska z naciskiem na ochrone wód. juz teraz postanowilam wybrac studia zebym wiedziała na jakich przemiotach powinnam skupic się zeby sie dostac do wymarzonej uczelni. Na powaznie mysle o biologinie jestem w niej zadnym orłem ale ma w szkole ja rozszerzoną i jak bym sie postarała to mogłabym ja wybrac na maturze jako dodatkowy przedmiot. i własnie w tym problem bo nie wiem na jaki kierunek sie wybracchciałabym zeby to bylo cos zwiazane z biologia ale absolutnie nie z chemia. Nie mam pojecia o szkolach wyzszych dlatego prosze was o pomoc jaki moglabym kierunek wybrac? Moze na kosmetologie? albo połoznictwojednak boje się bo nie jestem zadnym super extra wybitna a na medycyne to podobno trzeba miec 98 % minimalnie procent i zdawac biologie rozszezona.(tak mowila moja nauczycielka) a moze wybrac cos zwiazanego z profilem mojej obecnej szkoly? nie mam pojecia i prosze o pomoc
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: co po technium ochrony środowiska

Post autor: Biochejter »

lady_17 pisze:chciałabym zeby to bylo cos zwiazane z biologia ale absolutnie nie z chemia.
Na Biologii jest trochę chemii, tak jakby trochę się przenikają te dziedziny, nie da sie inaczej ]
lady_17 pisze:na medycyne to podobno trzeba miec 98 % minimalnie procent i zdawac biologie rozszezona.(tak mowila moja nauczycielka)

Powiedz tej pani że podobno 101% z biologii co najmniej, bo 98% to tylko wieczorówa za ciężką kasę
martolinka89
Posty: 26
Rejestracja: 8 lut 2009, o 13:10

Re: co po technium ochrony środowiska

Post autor: martolinka89 »

lady_17 pisze:chciałabym zeby to bylo cos zwiazane z biologia ale absolutnie nie z chemia.
To jest niemożliwe. Medycyna ściśle wiąże się z chemią i biologią-niezależnie od specjalizacji. Jak zauważył Biochemister dziedziny te wzajemnie się przenikają.
Poza tym to prawda, że bardzo ciężko dostać się na medycyne. Jak to się mówi, trzeba być do tego urodzonym, albo mieć znajomości na uczelni.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować. Bo przecież zawsze są jakieś szanse, że sie powiedzie Dokumenty składa się na kilka uczelni, więc dobrze mieć jakieś wyjście awaryjne. Ja na Twoim miejscu złożyłabym papiery na wymarzoną medycyne i na uczelnie, gdzie również coś Cię zainteresuje. Po Twojej szkole średniej polecam Ci Politechnike Śląską w Gliwicach, wydział Ochrony Środowiska. Studenci bardzo ją chwalą.

Pozdrawiam i życze dobrych wyborów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość