jaka to larwa

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
urma1
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 18:32

jaka to larwa

Post autor: urma1 »

pozdrawiam serdecznie w świateczny dzień
Panie i panowie czasu więcej więdz zabrałem aparat nad wode, idąc wałem trafiam na takie coś

1 chciał bym się dowiedzieć czego to jest larwa
2 jak wygląda jej inny stan przeobrarzenia
3 czym to się żywi i czy żyje w ziemi czy też może między roślinnością
4 jakich ma wrogów naturalnych kiedy przechodzi stany przeobrażenia
będe wdzięczny za odpowiedź
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] jaka to larwa

Post autor: WojtekB »

Na forum już się ta gąsienica pojawiła Co to jest
urma1 pisze:1 chciał bym się dowiedzieć czego to jest larwa
To jest trociniarka czerwica (Cossus cossus) - larwa ćmy.
2 jak wygląda jej inny stan przeobrarzenia
Tak jak przystało na larwę motyla - przeobrażenie zupełne
Wikipedia pisze:Do podstawowych roślin żywicielskich trociniarki należą wierzby, topole i brzozy. Jaja składane są w spękanej korze drzew. Rozwój trwa od 2-4 lat. Przepoczwarczenie następuje wewnątrz chodnika wygryzionego w drewnie lub w ziemi.
3 czym to się żywi i czy żyje w ziemi czy też może między roślinnością
Wikipedia pisze:Brunatno-czerwone gąsienice dorastają do 10 cm długości, są wszystkożerne, żywią się głównie drewnem drzew liściastych, zjadają też larwy innych motyli.
urma1 pisze:4 jakich ma wrogów naturalnych kiedy przechodzi stany przeobrażenia
Niestety już o tym informacji nie znalazłem. Pewne jest, że postać dorosła pada ofiarą nietoperzy.
Awatar użytkownika
urma1
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 18:32

Re: jaka to larwa

Post autor: urma1 »

wojtas007 bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, a przy okazji muszę przyznać że frum jest wyjątkowo ciekawe i kto by pomyslał że larwa ćmy potrafi byćprzewodnikiem"
jeszcze raz serdeczne dzięki

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2009 19:35 ]
pozdrawiam
kochani wróciłem do tematu ze względu na to że chciałem gdzieś znaleźć ćmę wymienionej larwy tj. zdjęcie albo nawet filmik jak się ona przeobraża i dla przykładu o pająkach i wielu wielu innych znalazłem ale o mojej larwie nie
jeśli by ktoś mógł to bardzo proszę niech zamieści jakieś zdjęcia jak wygląda ćma
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: jaka to larwa

Post autor: WojtekB »

urma1 pisze:kochani wróciłem do tematu ze względu na to że chciałem gdzieś znaleźć ćmę wymienionej larwy tj. zdjęcie albo nawet filmik jak się ona przeobraża i dla przykładu o pająkach i wielu wielu innych znalazłem ale o mojej larwie nie
jeśli by ktoś mógł to bardzo proszę niech zamieści jakieś zdjęcia jak wygląda ćma
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Kod: Zaznacz cały

images.google.pl/images?hl=pl&lr=&safe=off&rlz=1G1GGLQ_PLPL323&um=1&q=(Cossus+cossus)&sa=N&start=0&ndsp=20
Filmików nie znalazłem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość