kolano

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Anabela
Posty: 55
Rejestracja: 22 gru 2008, o 21:46

kolano

Post autor: Anabela »

Witam, proszę o pomoc. Wczoraj wywaliłam się na rowerze. Upadek był duży, ale dopiero dzisiaj zauważyłam, że obok rany na prawym kolanie pojawiły się siniaki i opuchlizna (prawe kolano jest trochę większe od lewego - zdrowego).
Smaruje to kolano maścią Fastum i robie zimne okłady, oprócz tego dużo leżę. Czy coś jeszcze powinnam zrobić ? Czy stłuczenie samo ustąpi czy konieczna jest pomoc lekarska? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
mihrab
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 10:23

Re: kolano

Post autor: mihrab »

Skoro możesz bez przeszkód ruszać kolanem to nie ma powodu do obaw:) zmieniaj tylko opatrunki i odkażaj rane a do wesela sie zagoi:) opuchlizna rzecz normalna przy stłuczeniach.
Anabela
Posty: 55
Rejestracja: 22 gru 2008, o 21:46

Re: kolano

Post autor: Anabela »

No właśnie, nie mogę tego kolana do końca zgiąć, bo bardzo boli
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: kolano

Post autor: yeast »

Poszłabym z tym do ortopedy, z kolanami nie ma żartów. To może być zwykłe stłuczenie, ale jeśli coś się tam urwało albo przestawiło, to im szybciej Ci to zdiagnozują i zaczną naprawiać tym lepiej.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: kolano

Post autor: ziabol »

Ratuj kolano! Lepiej sprawdzić, bo akurat kolana się cieżko naprawia do lekarza i już
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: kolano

Post autor: Jakusz »

I tu się odzywa zdrowy rozsądek - zakładajmy ochraniacze.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: kolano

Post autor: Padre Morf »

Skoro możesz bez przeszkód ruszać kolanem to nie ma powodu do obaw:)
polemizowałbym. To, że może nim ruszać nie oznacza, że nie doszło do uszkodzenia struktur stawu kolanowego.

Wizyta u ortopedy mile widziana (trzeba mieć skierowanie).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości