Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Kawazmlekiem

Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: Kawazmlekiem »

Zdawałam maturę w 2008 r., myślałam o studiach na wydziale medycyny weterynaryjnej, z tym, że nie wiem czy mam szanse na przyjęcie. Nie marzę nawet o Wrocławiu i Warszawie, myślałam o Lublinie, Olsztynie. Na pewno macie doświadczenia z rekrutacją na studia w tych miastach, jestem ciekawa czy mam jakieś szanse? Czy w ogóle sens składać papiery?

Moje wyniki:
biologia (rozszerzona) 80 pkt
chemia (rozszerzona) 64 pkt
angielski (rozszerzony) 64 pkt
polski (podstawowy) 89 pkt

Nie dziwcie się, że polski tak dobrze, a reszta raczej kiepsko, jestem po profilu humanistycznym w LO
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: Korczaszko »

w tamtym roku dostałabyś się zarówno do Lublina jak i do Olsztyna (a w Olsztynie byłabyś nawet dość wysoko dzięki 3 roz)
Kawazmlekiem

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: Kawazmlekiem »

Dzięki wielkie, ciekawe jak będzie w tym roku, czy te progi mocno skaczą? Poza tym od tego roku w Olsztynie są nowe zasady rekrutacji, już nie dodają 500% za 3 rozszerzone, ale liczbę % punktów uzyskaną na poziomie rozszerzonym mnoży się przez współczynnik 2. W sumie i tak lepiej wychodzi, tym którzy zdawali rozszerzoną.

[ Dodano: Pią Maj 15, 2009 14:47 ]
No to pięknie, biologia w tym roku łatwa, chemia też, pewnie progi pójdą w górę Myślicie, że znacznie skoczą?
mu
Posty: 61
Rejestracja: 15 maja 2009, o 19:44

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: mu »

też wybieram sie do Lublina i jestem miło zaskoczona:)
Zdawałam wszystko na rozszerzeniu, chemię, jak to mam w zwyczaju, skopałam.
Biologia, polski i angielski poszły mi dobrze.
Przelicznik dla rozszerzenia z biologii i chemii x2
a z polskiego i ang x 1,5

Intryguje mnie, że biorą pod uwagę polski i angielski
Okraska
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 19:46

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: Okraska »

Też porywam się na Lublin, ale wątpię, żebym się dostała w tym roku. A moze Olsztyn

może mi pomożecie ?

Moje (najbardziej prawdopodobne) wyniki z matury majowej :

ang.podstawa : 93%
pol. podst. 70%
chem.rozsz.80%
biol(tragedia)rozsz. 68%

i jak? totalne 0 szans?

progi w tym roku na pewno skoczą.
Jovisse
Posty: 44
Rejestracja: 4 sty 2009, o 21:10

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: Jovisse »

Hmm. No niekoniecznie. Pocieszające jest to, że otworzono w tym roku jeszcze więcej medycyn bez potrzebnej fizyki, a jak wszyscy wiemy sporo osób na wecie to byłyodpadki z medycyny. Także. Myślę, że się ustali jakaś równowaga Trzeba być dobrej myśli!
Katy
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2009, o 08:23

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: Katy »

ja w tamtym roku składałam na weterynarie i się niestety nie dostałamstwierdziłam, że nie będę już próbować dostać się na ten kierunek bo niektóre miasta mają dziwne wg mnie wymagania
po co przyszłemu weterynarzowi rozszerzona matura z języka polskiego szok! ma on przemawiać do zwierząt czy co?
fleurys
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2009, o 18:40

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: fleurys »

no niby na nic nie potrzebne te rozszerzenia z jezyków,ale prawdą jest że jesli komus zalezy na tych studiach to jest w stanie sie nauczyć się i zdać ang i polski,bez wzgledu na to jak bardzo bezsensowne to by nie było
ps-kawazmlekiem mam podobne wyniki i tez mysle o olsztynie:)
Katy
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2009, o 08:23

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: Katy »

J. ang na rozszerzeniu zrozumiem.
Nie każdy musi być humanistą a chciałby studiować weterynarie.
Kawazmlekiem

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: Kawazmlekiem »

fleurys pisze: kawazmlekiem mam podobne wyniki i tez mysle o olsztynie:)
W takim razie jak oceniasz swoje szanse? Podchodzisz do tego na spokojnie i myślisz, że dostaniesz się bez problemu, czy masz koszmary podobne do moich? Ja ostatnio śnię, że jestem dwa miejsca pod kreską po pierwszej turze i nikt nie rezygnuje Taki mały koszmarek.
sempiterus
Posty: 35
Rejestracja: 1 gru 2008, o 04:50

hej

Post autor: sempiterus »

dolaczam sie do koszmaru pomaturalnego
tez wybieram sie na olsztyn, ale nie wiem co z tego bedzie
zdawalam biologie, fize i ang rozszerzone
a podobno chemia nie byla najtrudniejsza, wiec cienko widze czy sie tam dostane.
i sni mi sie to po nocach tez DD
fleurys
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2009, o 18:40

Re: Weterynaria w Olsztynie i Lublinie, jakie szanse?

Post autor: fleurys »

Do kawazmlekiem

tak na zdrowy rozsadek,to powinnam się dostać z tymi 3 rozszerzeniami, ale z drugiej strony ten nowy przelicznik budzi we mnie całą mase wątpliwości.też śni mi się po nocach lista kandydatów(na których mnie oczywiscie nie ma!) i najgorsze jest to oczekiwanie.!
jeszcze tyle czasupfff.

ps-rozmawiałam ostatnio z kolezanka która jest na 1 roku w olsztynie i mowi, że tragedii az takiej nie ma. fakt-nauka jest,ale jesli sie jest systematycznym to wszystko jest do ogarnięcia:)jesli chodzi o profesorów którzy znecaja sie nad biednymi studentami, to podobno jest to mocno przesadzone:D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości