Naderwanie mięśnia

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Naderwanie mięśnia

Post autor: biolga »

Jakie są objawy naderwania, czy też zerwania mięśnia. Nie mogę znaleźć rzetelnych informacji w necie .
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: Naderwanie mięśnia

Post autor: Rose... »

Podstawowe objawy to: obrzęk, zasinienie oraz nagły ból podczas ruchu.

Pozdrawiam
Rose.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Naderwanie mięśnia

Post autor: biolga »

Dzięki za pomoc. A w przypadku naciągnięcia mięśnia jak należy postępować. Na jakiejś angielskiej stronie znalazłam, że należy postępować wg zasady R.I.C.E.- Rest, Ice, Compression and Elevation. Coś jeszcze?
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Naderwanie mięśnia

Post autor: justaaa »

Moja kumpela jak naderwała mięsień to miała sporą opuchliznę i generalnie nie mogła ruszać kolanem, bardzo ją bolało. W szpitalu dali jej szynę która rozwaliła się praktycznie zaraz po powrocie do domu i tak już zostawiła. Później chodziła na rehabilitacje i raz było lepiej raz gorzej, ale generalnie to dopiero artroskopia wykazała, że jest naderwane, a nie zerwane, bo gołym okiem się nie dało ocenić, ale to tylko takie z życia wzięte, więc może powinno się postępować inaczej.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Naderwanie mięśnia

Post autor: doktorka »

just pisze:artroskopia wykazała, że jest naderwane, a nie zerwane, bo gołym okiem się nie dało ocenić, ale to tylko takie z życia wzięte, więc może powinno się postępować inaczej.
to zapewne bylo wiezadlo krzyzowe, a nie miesien zaden.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Naderwanie mięśnia

Post autor: justaaa »

A no chyba rzeczywiście, źle przeczytałam, sorka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości