gdzie najprzyjemniej studiuje się biologie? :-)

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Lara

Re: gdzie najprzyjemniej studiuje się biologie? :-)

Post autor: Lara »

qrcze ,macie strasznie negatywny stosunek do mojej osoby ,nie podoba mi się to !
Znacie moŻe jeszcze jakieś inne fora biologiczne
Ja musze w końcu coś zdecydować ,na niektórych uczelniach trzeba się zarejestrować do 30 czerwca i czas ucieka
Lara napisał/a:
Biologie wybrałam dlatego ,Że na pierwszym roku jest chemia organiczna i nieorganiczna a wykłady z tych przedmiotów mogą mi się przydać

A co później? Farmacja? Medycyna? A moŻe jeszcze coś innego?
Zdecydowanie medycyna ,a w ostateczności , ale to musiała by być krytyczna sytuacja farmacja .
Lara napisał/a:
na pierwszym roku jest chemia organiczna
i nieorganiczna a wykłady z tych przedmiotów mogą mi się przydać

A nie myślałaś o chemii? Tam jest się bardzo łatwo dostać ponoć.
Myślałam , ale na chemie po pierwsze jest trudniej się dostać niŻ na biologie -przynajmniej na UJ-cie , po drugie na pierwszym roku są róŻne rodzaje chemii i raczej by mi się to nie przydało jesli chodzi o mature , do której zamierzam przystapić za rok. Natomiast na biologii jest tylko chemia organiczna i nieorganiczna i domyslam się , Że będzie to tylko lekkie rozszerzenie chemii ze szkoły średniej / przynajmniej tak mi się wydaje./

1. studia z biologii to nie jest łatwa sprawa i nie waŻne na jakiej uczelni - NAUKI JEST
DUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU¯O
To co napisałaś , naprawde mnie zaskoczyło . Sądziłam , Że biologia nalezy do łatwiejszych rodzajów studiów .
Na stronie UJ-tu wyczytałam , Że na pierwszym roku w semestrze zimowym obowiązujące przedmioty to:
chemia organiczna ,chemia ogólna i nieorganiczna,botanika ogólna ,matematyka
w semestrze letnim : statystyka ,botanika systematyczna ,zoologia-bezkręgowce
Ktos moŻe orientuje sie na jakim mniej wiecej poziomie jest chemia?

5. a nieobecności moŻna mieć dwie (na ćwiczeniach), na wykłady chodzić naleŻy, ale czy jest przymus to zalezy od wykładowcy
Czy duzo osób zostało wyrzuconych na pierwszym roku za nieobecności?

Po co zajmować miejse komuś komu moŻe naprawdę na biologii zaleŻeć.
.a mi na biologii zalezy na niby? :/
zgadzm sie, tyle ze mialm na mysli ze po co taka osoba idze na studia skoro juz wie ze nie zamierza sie uczyc?
nie ma innego wyjścia :( I to nie jest tak ,Że ja się nie zamierzam uczyć ,gdyŻ bardzo to lubie ,po prostu będe chciała się uczyć pod kątem matury a nie tych studiów .

Cytat:
Moim głównym celem jest wyjechanie z domu , a jesli nie będe studiowac to mój tata nie bedzie mnie utrzymywał w innym mieście ,to chyba proste


a to sprawa sie tak ma. a to tym bardzej nie rozumie nie rozumie osob ktore ida na studia np. bo tak rodzice chca. bo tak wypada, albo co ludzie powiedza
ja nie traktuje rodzicow jako zrodlo pieniedzy - bo tak to odebralam Twoje podejcie do nich
Przykro mi , Że nie rozumiesz . Bardzo dobrze odebrałaś moje podejście do rodziców , traktuje ich tylko jako Żródło pieniedzy i gdyby nie moje totalne uzaleznienie finansowe od nich zapewne wyprowadziłabym się z domu jeszcze 5 lat temu . Niestety.jestem od nich uzalezniona i przez sutacje w domu zawaliłam w pewnym sensie mature,gdyŻ dosłownie nie miałam warunków do nauki , wyjazd to moja jedyna szansa .
Jovi

Re: gdzie najprzyjemniej studiuje się biologie? :-)

Post autor: Jovi »

Na pierwszym roku biologii na UJ 90% osob które odpadły to właśnie na chemi organicznej, więc chyba domyslasz się jaki jest poziom (reszta odpada na botanice, i po pare osób na innych kursach).
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: gdzie najprzyjemniej studiuje się biologie? :-)

Post autor: Teba »

Lara pisze:będzie to tylko lekkie rozszerzenie chemii ze szkoły średniej / przynajmniej tak mi się wydaje./
Tak ci się tylko wydaje. Zacytuję mojego doradcę:Na pierwszym roku trzeba się mocno wziąć za chemię, bo to jest przedmiot selekcjonujący studentów, chemię najwięcej osób oblewa To się tyczy zwłaszcza chemii organicznej.
Lara pisze:Sądziłam , że biologia nalezy do łatwiejszych rodzajów studiów .
Na stronie UJ-tu wyczytałam , że na pierwszym roku w semestrze zimowym obowiązujące przedmioty to:
chemia organiczna ,chemia ogólna i nieorganiczna,botanika ogólna ,matematyka
w semestrze letnim : statystyka ,botanika systematyczna ,zoologia-bezkręgowce
Ktos może orientuje sie na jakim mniej wiecej poziomie jest chemia?
Chemia jest na wysokim poziomie.
Prócz przedmiotów obowiązkowych MUSISZ dobrać sobie jeszcze jakieś dodatkowe z katalogu, tak żeby uzupełnić kartę programową i wypełnić limit punktów ECTS.
EFA

Re: gdzie najprzyjemniej studiuje się biologie? :-)

Post autor: EFA »

Oj zabolało to co napisała Lara Że BIOLOGIA NALEŻY DO NAJłATWIEJSZYCH KIERUNKóW to głupi przesąd pokutujący jeszcze z czasów szkół średnich gdzie niestety poziom biologii jest opłakany w większości przypadków. Kiedy czytałam zeszyt mojej młodszej siostry (jestem studentką II roku biologii na AR w Poznaniu) to nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać. ¯al mi tych, którzy mieli nie najlepszych pedagogów nie potrafiących przekazac najwaŻniejszych rzeczy. Szkoda Niech sobie wszyscy zapamiętają, Że biologia na studiach to coś odmiennego niŻ w szkole średniej!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości