Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: serine »

Michalm na Twoim miejscu wybrałabym Katowice. Z prostego powodu - odległosc. Gdybym miała wybierac najgorsza uczelnie 50km od mojego domu a lepsza z jakichs wzgledów uczelnie 500km od domu to wybrałabym pierwsze i bym sie nawet nie zastanawiała wiem jak to jest byc z dala od rodziny - 3 lata liceum w innym miescie nauczyly mnie co to rozłaka.
lekarz

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: lekarz »

ojjj biedaki, biedaki!
Zycze szczescia moze sie uda skonczyc SUM ale ile Was to nerwow bedzie kosztowalo to sie mozecie spytac starszych kolegow. Lęk o to czy cie nie uwala trwa do ostatniego egz na 6 roku co zakrawa troche na chorobe psychiczna jesli sie porownuje z kolegami studiujacymi na innych AM. Dlatego rozwazcie jeszcze raz ta decyzje- ta uczelnia traktuje studentow chyba najgorzej jak mozna, mozecie miec szczescie i przejsc a mozecie zaliczyc najwiekszego dola w zyciu i stracic kupe kasy, czasu i nerwow na powtarzanie majac wieksza wiedze niz koledzy z innych uczelni, dobry przyklad to osoby ktore wylatuja z SUM i potem super radza sobie np w lublinie lodzi czy innych miasatach
przemyslcie swoja decyzje
na plus!

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: na plus! »

jest ktos z pozytywna opinia jestem po pierwszym roku ) sesja zakonczona w terminie bez wiekszych ekscesow- wiec sie da. nocy jeszcze nie zarywalam, choc faktycznie ciezko znalezc czas na jakies przyzwoite wolne. Anatomia z dr S to chyba najmilsze zajecia na jakie chodzilismy i to zdanie calej mojej grupy (wiec nie ma co sie sugerowac) poza tym chyba najwazniejsza sprawa to inni studenci ktorzy swoimi materialami dziela sie z kazdym i zawsze. wszyscy mocno sie wspieraja i nie ma niczego takiego jak wyscig szczurow a moze tylko ja tak szczesliwie trafilam. ba! jestm nawet czas na jakies imprezki dosc systematyczne ) takze nie taki diabel straszny jak go maluja D a wiadomo kazdy bedzie narzekal na swoja AM ) nigdzie nie jest lekko, tak mysle ) powodzenia! i nie nastawiajcie sie negatywnie juz na samym poczatku )
Thorn

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: Thorn »

Czesc, przez przypadek trafilem na to forum:)juz prawie ze koncze SUM w Ligocie. I mialem podobnie jak ten kolega wyzej co napisal-tez po pierwszym roku anatomia to byl dla mnie luz ,tez na pierwszym roku nie zarwalem nocy-ale w gruncie rzeczy to zalezy od samodyscypliny-nie zarywasz nocy ale za to zaraz po zajeciach zjesz,zdrzemniesz sie i uczysz sie do 23-24-nie zarwiesz nocy to masz dzien spedzony w ksiazkach,przebimbasz dzien to nie spisz w nocy-proste :P .Najgorsze zaczyna sie na 2 roku.niestety. Jak wprowadzilem sie do akademika na 1szym roku to wszyscy mowili ze od 3 roku to juz sie nic nie robi-nikogo juz nie wywalaja a jesli tak to ktos musi sie bardzo o to postarac-BZDURY:)nie liczcie na to ze od 3 roku bedzie lzejOwszem 1szy semestr 3 roku jest spokojny ale juz od drugiego roku wszystko zaczyna sie od nowa i czym dalej w las tym gorzej i trudniej.Nie liczcie na laskawosc i wyrozumialosc asystentow z klinik bo sa prawie tak samo bezlitosni jak ci z zakladow teoretycznych-chodzi mi oczywiscie o egzaminy.Powaznie sie zastanowcie czy faktycznie chcecie studiowac na SUM-bo zycie tu wcale nie jest latwe na zadnym roku-niestety!
marcysienka
Posty: 36
Rejestracja: 5 cze 2009, o 15:45

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: marcysienka »

Nie wiecie co robicie idąc na tą uczelnię ja jestem teraz na 2 roku.wybralam się do Kato w drodze wyjatku bo tylko tu się dostałam,dzisiaj jakby ktoś mnie zapytał czy poszłabym jeszcze raz napewno odpowiedziałabym NIE! wolałabym siedzieć i poprawiać maturę niż tu studiować,ale cieszę się że mój koszmar się kończy bo to już końcówka 2iego roku. Przez te dwa lata,odpadło nas 3/4 z osob które przyszły ze mną na 1 rok. Uczelnia paskudna,a wykładowcy niemili i nietolerancyjni. Zawsze uważałam te studia za coś wymarzonego,a tutaj nawet mój zapał do medycyny potrafili zniszczyć. Szczerze Wam radzę,jeśli ktoś ma słabą psychikę to niech sobie odpuści,bo dużo już widziałam zapłakanych oczu. Znajomi,którzy dostali się z punktami z matury po 280 ( wtedy jeszcze było na 300) nawet nie zdołali spełnić oczekiwań tutejszych wykładowców. Idzcie wszedzie byle nie tutaj. Jeśli macie jakieś pytania to smiało piszcie na priv a powiem więcej szczegółów
MateoooII
Posty: 86
Rejestracja: 15 mar 2008, o 16:02

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: MateoooII »

no ale Ty jakoś sie trzymasz czyli nie jest chyba atak źle, jednak niektórzy dają radę
marcysienka
Posty: 36
Rejestracja: 5 cze 2009, o 15:45

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: marcysienka »

MateoooII pisze:no ale Ty jakoś sie trzymasz czyli nie jest chyba atak źle, jednak niektórzy dają radę
No jasne że się da,ale trzeba się liczyć że oprócz tego nie ma życia. Uczysz się czasem do 20 godz na dobę i na drugi dzień słyszysz że się nie douczyłeś Ludzie poprostu z nerwów nie wytrzymują.co gorsza rozmawiając ze znajomymi z Medycznej w Gdańsku czy Wrocławiu słyszysz że u nich jest super,imprezy 2 razy w tygodniu a Ty nie chcesz sobie obiadu zrobić bo Ci szkoda czasu Ja nie chce nikogo straszyć,bo owszem da sięale są medyczne uczelnie na których można żyć nie tylko książką i wodą,tylko doradzam.
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: Zegar »

A w tym z kolei miejscu zwracam uwagę na to, ze różnym ludziom z różną prędkością wchodzi wiedza do łba -) Pewnie są też tacy,którzy w kato robiliby imprezy 2 razy w tygodniu. Enyłej. Chętnie sam się przekonam jak to wygląda, jak dam rady - bede mial tym większą satysfakcję -)

Pozwoliłem sobie wydzielić tę dyskusję z tematu rekrutacyjnego.
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: charlotte »

Z opini prawie każdego studenta SUMu którego miałam okazje posłuchać wynika jedno. Jak najdalej od Katowic, jak najbliżej Zabrza.

Nie studiowaam, nie wiem, nie oceniam. W kazdej plotce jest troche prawdy. (chocby statystyki ile osób odpada rocznie?) Ale osobiście jestem strasznie ciekawa jak jest naprawde.
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: malllwiśka »

Co do postów Marcysieńki, po co Ty wszystko nam to tu piszesz?! Żeby nas wystraszyć? Kto ma pójść tutaj to i tak pójdzie. Poza tym jak szłaś na lekarski, to chyba dobrze wiedziałaś co Cię czeka, a znajomym z innych uczelni tak bankowo nie wierz, cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, zawsze możesz się przecież przenieść.
marcysienka
Posty: 36
Rejestracja: 5 cze 2009, o 15:45

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: marcysienka »

No jasne jak chcecie się przekonać na własnej skórze to serdecznie zapraszam. Ja nie mam zamiaru się przenosić bo najgorsze piekło już ponoć za mną. A jeśli chodzi o to czy wiedziałam co mnie czeka to odpowiadam,że nie. Zupełnie do Kato iść nie chciałam bo mam daleko z domu,ale jako że dostalam się jedynie tutaj (a podanie złożyłam do Zabrza,ale rekrutacja mnie rzuciła do Katowic) i to we wrzesniu więc oto jestem i teraz żałuję że nie siedziałam w domu żeby poprawić maturę. Tak czy siak.jeśli więcej osób mówi Wam jak jest w Kato to dziwie się że nie składacie do Zabrza:)
bs
Posty: 83
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:17

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: bs »

marcysienka pisze:Tak czy siak.jeśli więcej osób mówi Wam jak jest w Kato to dziwie się że nie składacie do Zabrza:)
ale ja nie rozumiem, przecież sama napisałaś że składałaś do Zabrza a rekrutacja przeniosła do Katowic, wiec czemu się dziwisz że ludzie nie składają do Zabrza? przecież też nie będą mieli pewności w takim razie czy wylądują w Zabrzu czy Kato
marcysienka
Posty: 36
Rejestracja: 5 cze 2009, o 15:45

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: marcysienka »

bs pisze:
marcysienka pisze:Tak czy siak.jeśli więcej osób mówi Wam jak jest w Kato to dziwie się że nie składacie do Zabrza:)
ale ja nie rozumiem, przecież sama napisałaś że składałaś do Zabrza a rekrutacja przeniosła do Katowic, wiec czemu się dziwisz że ludzie nie składają do Zabrza? przecież też nie będą mieli pewności w takim razie czy wylądują w Zabrzu czy Kato
Tyle,że ja składałam papiery do Zabrza,a jak mnie przenieśli do Kato to nie zrezygnowałam i to był mój błąd przed którym ostrzegam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości