Gojenie się ran

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Gojenie się ran

Post autor: justaaa »

Witam Moich Drogich Medyków
Całkiem nie dawno przeszłam operacje nogi. Zaszyli mi ranę, wszystko pięknie, szybko się goiło, trochę piekło, więc po ok 2 tyg ściągnęli mi szwy. Okazało się, że jeden został, chyba lekarz przeoczył czy coś. No w każdym razie to zaczęło mega piec w tym miejscu i takie dookoła czerwone się zrobiło trochę. Generalnie bez tragedii, tym bardziej, że za kilka dni kontrola, ale trochę mnie to nie pokoi. Jeszcze jedna rzecz mnie intryguje. Podczas operacji anestezjolog wpakował mi to znieczulenie zewnątrz oponowe, w trakcie operacji nie byłam w stanie kaszlnąć, więc tak jakbym zaczęła się dusić, ale zaraz przeszło. Tylko, że teraz mam coraz gorsze problemy z oddychaniem, szczególnie wieczorem, muszę brać częsty i głęboki oddech. Próbuje znaleźć przyczynę i jedyne co mi się kojarzy, to właśnie takie uczucie, jak wtedy po tym zastrzyku, ja nie wiem czy to może mieć w ogóle jakiś związek. Może coś mi poradzicie !? Wiadomo, że na kontroli się z tego wyspowiadam, ale to jeszcze bodaj 5 dni, więc może powinnam z tym iść do internisty czy coś?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Gojenie się ran

Post autor: yeast »

Poczekalabym na kontrole, w koncu najlepiej powinien sie w tym orientowac lekarz, ktory cie prowadzi, chyba, ze ci sie nagle jakos pogorszy. co do szwu, to czasem sie tak babrze, ale lepiej sprawdzic, bo moze byc jakies zakazenie.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Gojenie się ran

Post autor: justaaa »

Jak kogoś nie brzydzi to nawet mam wizualizacje.
justys123
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2008, o 19:07

Re: Gojenie się ran

Post autor: justys123 »

Ja bym nie czekała, 5 dni to długo, a ta rana wygląda tak sobie
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Gojenie się ran

Post autor: justaaa »

Nie no dzięki, już jest po, jest wszystko w porządku i wracam do siebie. Bałam się tylko, że to jakieś zakażenie czy coś stąd to pytanie, ale dzięki za odpowiedz
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Gojenie się ran

Post autor: fimona »

a propos zdjecia-co to znaczy jadzi sie"?
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Gojenie się ran

Post autor: marzenka »

taki synonim od ropieje
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Gojenie się ran

Post autor: justaaa »

Tak, tak, właśnie po prostu wycieka z niej coś takiego dziwnego. Myślałam szczerze mówiąc, że jak lekarz to wyjmie to będzie wszystko w porządku, ale od wyjęcia minęło już 9 dni, a rana dalej jest czerwona, piecze i dalej tam się coś sączy z niej. Następna kontrola za miesiąc, ale skoro wtedy lekarz nic nie powiedział to może tak ma być. Sama nie wiem, mam drugi szew powstały w tym samym czasie i pięknie się zagoił, praktycznie go nie czuje, stąd moje obawy.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Gojenie się ran

Post autor: Korczaszko »

ja na Twoim miejscu chyba jednak poszłabym z tym do lekarza, bo to aż dziwne że się tak babrze lepiej nie ryzykować
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości