Gdzie dalej???

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Arkadius008
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2009, o 17:12

Gdzie dalej???

Post autor: Arkadius008 »

Zostałem w tym roku laureatem z konkursu z biologii. mam jeszcze rok, żeby wybrać szkołę, ale nie wiem co zrobić, ponieważ lubię biologię, ale fizyki, chemii, już nie bardzo. Może ktoś poradzi mi co mogę zrobić
konik93
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2008, o 14:26

Re: Gdzie dalej???

Post autor: konik93 »

poszukaj szkoly w ktorej bedzie wieksza dowolnosc wyboru rozszerzen, a nie scisle okreslony biol- chem .sa mat-biol ,albo wogole szkoly w ktorych mozna niemal dowolnie mieszac przedmioty,tylko pomysl-co ci bedzie potrzebna na maturze,zeby nie obudzic sie w 3 klasie liceum
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gdzie dalej???

Post autor: WojtekB »

Arkadius008 pisze:ponieważ lubię biologię, ale fizyki, chemii, już nie bardzo
Jest jeszcze wiele możliwość np: biologia z geografią. Masz jeszcze trochę czasu, więc nie musisz myśleć na zapas.
Jednak jak napisała konik93 musisz już dokonać wyboru pod kątem matury (ja miałem potem problem, bo wybrałem bio-chem, a potem zdawałem tylko biologię i geografię).
Arkadius008
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2009, o 17:12

Re: Gdzie dalej???

Post autor: Arkadius008 »

Tak też myślałem bo geografię (do laureat w tym roku zbrakło 3pkt ) lubię, a z fizą, matmą, chemią to oceny mam tylko, że mnie to nie interesuje, a taka nauka n przymus to jakoś dla mnie nie bardzo.

A jak to jest z tym tytułem laureata czy, aby dostać się do danej szkoły muszę mieć x pkt czy mogę iść do jakiej chcę?
konik93
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2008, o 14:26

Re: Gdzie dalej???

Post autor: konik93 »

a to juz musisz poczytac w rekrutacji wybranej szkoly.ale u mnie w woj slaskim dostaje sie do kazdej wybranej
Arkadius008
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2009, o 17:12

Re: Gdzie dalej???

Post autor: Arkadius008 »

To chyba tak w całym kraju.

Bo ja to się zastanawiam tak przyszłościowo załóżmy, że zdawałbym na maturze biol - gegr i co po tym mógłbym studiować, co robić

Interesuje mnie jeszcze historia, ale moiom zdaniem historia nie nadaje się na zawód może jako hobby

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 21:21 ]
Nie chce zakładać nowego tematu, więc napisze tutaj. Co zrobić, żeby nie zapomnieć tego wszystkiego czego nauczyłem się przygotowując się do konkursu?
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Gdzie dalej???

Post autor: mila1301 »

Co do szkoły to powiem tak. Rok temu też miałam podobny problem. Biologią byłam bardzo zafascynowana, chemia mogła być, ale fizyki wprost nie cierpiałam Rozważyłam jednak wszystkie za i przeciw i doszłam do wniosku, że na innym profilu się nie odnajdę. Lepsze LO proponowały jedynie profile typu mat-fiz, mat-inf, mat-geo lub humanistyczne, a to mi zupełnie nie odpowiadało. Pomyślałam, że jednak mimo wszystko spróbuję i zaryzykuję. Teraz jestem w I klasie i powiem tak: gdybym miała wybierać jeszcze raz, postąpiłabym tak samo. I tą fizykę naprawdę da się przeżyć, niekoniecznie trzeba ją kochać, ale odrobina pozytywnego nastawienia i byle do przodu )
Arkadius008 pisze:Co zrobić, żeby nie zapomnieć tego wszystkiego czego nauczyłem się przygotowując się do konkursu?
Nie ma chyba innego wyjścia: musisz to sobie co jakiś czas powtarzać. A nawet jeśli coś Ci umknie, to nie martw się, w LO sobie przypomnisz i jeszcze bardziej poszerzysz swoją wiedzę )
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: Gdzie dalej???

Post autor: ika006 »

Arkadius008 pisze:Zostałem w tym roku laureatem z konkursu z biologii. mam jeszcze rok, żeby wybrać szkołę, ale nie wiem co zrobić, ponieważ lubię biologię, ale fizyki, chemii, już nie bardzo.
Miałam dokładnie ten sam problem. Z chemią jako tako sobie teraz radzę- nie jest źle, biologię ciągle sama poszerzam, chodzę na konkursy/olimpiady. Fizyką według mnie nie należy się aż tak przejmować, bo głównie matematyczne klasy mają ją rozszerzoną, a biologiczne klasy chyba niewiele są rozszerzone(pod kątem fizyki).
Arkadius008
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2009, o 17:12

Re: Gdzie dalej???

Post autor: Arkadius008 »

A co mogę studiować/jaki zawód po biol-gegr
madzia_357
Posty: 32
Rejestracja: 23 gru 2008, o 18:29

Re: Gdzie dalej???

Post autor: madzia_357 »

ja słyszałam że klasy z biologia i geografią to klasy na AWF, no wiesz te sportowe. siostra mojej koleżanki na taki chodziła.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Gdzie dalej???

Post autor: Miniaa »

madzia_357 pisze:ja słyszałam że klasy z biologia i geografią to klasy na AWF, no wiesz te sportowe. siostra mojej koleżanki na taki chodziła.
Ja chodziłam do klasy z rozszerzoną biol, geog i polskim. W cale to nie są klasy skierowane na AWF. Zobacz sobie ile osób pisze maturę z geografii, a jak mało klas ma ją rozszerzoną. Jak ktoś chce pogłębiać wiedzę z geografii to są też klasy mat-geo, ale to dla tych co wiedzą że sobie poradzą z majcą. Zresztą uważam że biol ma więcej wspólnego z geog niż mat. Jeżeli ktoś chce iść w kierunku sportu to wybiera się do SMS-a, a później na AWF na kierunek sport, albo wych. fizyczne.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Gdzie dalej???

Post autor: witamina110 »

Arkadius008 pisze:Zostałem w tym roku laureatem z konkursu z biologii. mam jeszcze rok, żeby wybrać szkołę, ale nie wiem co zrobić, ponieważ lubię biologię, ale fizyki, chemii, już nie bardzo. Może ktoś poradzi mi co mogę zrobić
W woj. dolnośląskim jest dużo LO takich, że są klasy ogólne, a od 2 klasy wybierasz sobie rozszerzenie z jakiego przedmiotu chcesz. ] Zobacz, może u Was też tak jest.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości