Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Miszel »

Kiara pisze:Z lasu gałązek nie zbieraj
Ja bym to sprecyzował - mogą być gałęzie z lasu byle nie iglaste. Tylko z drzew liściastych. Drewna drzew iglastych nie powinno się dawać żadnym gryzoniom, nie tylko szynszylom.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Szyszek1993 »

I oczywiście tylko te z tabeli!
Sowa_mlody
Posty: 35
Rejestracja: 1 cze 2007, o 13:03

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Sowa_mlody »

Kiara pisze:Z lasu gałązek nie zbieraj.
Ja bym się bał- las Miechowicki (Bytom) jest ponoć cały zepsuty
^^deDE^^

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: ^^deDE^^ »

Cześć. Ja mam szynszylka od wczoraj:) Zrobiłam mu domek z Topoli, a tutaj nie pisze czy topola jest jadalna czy trująca. Wiecie coś na ten temat? Pozdrowionka:*

Moderator:Nie zadawaj tych samych pytań w innych tematach,wystarczy w jednym.Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi to znaczy,Że nikt jej niezna.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2007, o 12:36 przez ^^deDE^^, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Kiara »

Takie pytanie zostało już zadane na tym forum.
Jednakże widząć,że chcesz poznać odpowiedź mogę jedynie zacytować :
muppet pisze:nie. hmmm. ja na twoim miejscu bym nie dawala skoro nie ma nigdzie info. Pamietaj że szynszyle maja bardzo delikatne żołądki. Ale wybór należy do Ciebie.
Drugi cytat:
Rudzielec102 pisze:A jeśli chodzi o topole , to są one z rodziny wierzbowatych ( info internet) a wierzbe mozna podawać sszynszylą.
^^deDE^^

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: ^^deDE^^ »

Kiara, dzieki wielkie za odpowiedz :* Przeczytalam cale forum przed kupnem Fifka ale sie nie doczytałam:) Pozrowionka:*
Lina

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Lina »

Witam serdecznie :) w tabeli dąb jest trujacy a w sklepach zoologicznych domki dla szynszyli i pólki do klatek zrobione sa z debowych desek.to jak to jest z tym debem?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Predator713 »

Moja szylko wsuwa cały czas akację i nie chce nic innnego. No może oprócz młodych pędów wiśni. A co do dębowych domków to szynszyla chyba nie będzie ich gryzła bo są to raczej mądre stworzenia A poza tym czy jeśli mam w domu np. dębową szafę i moja szylka ją nadgryzła to muszę z nią zaraz lecieć do weterynarza? Przecierz meble z płyt wiórowych zawieraja kleje chemiczne a znam szynszyle które pogryzły takie właśnie sztucznedrewno i nic im nie jest. Ale jeśli chcesz być pewny to kup deski z jakiegośjadalnego drewna, kołki rozporowe(nie gwoździe bo w czasie obgryzania szylka może się pokaleczyć), pożycz narzędzia i zrób domek dla zwierzęcia sam. Jeśli brakuje Ci wyobraźni to idź do sklepu z artykułami drewnianymi na zamówienie i zrobią taką willę jaką tylko sobie zarzyczysz.

[ Dodano: Sob Lis 03, 2007 16:29 ]
Moja szylko wsuwa cały czas akację i nie chce nic innnego. No może oprócz młodych pędów wiśni. A co do dębowych domków to szynszyla chyba nie będzie ich gryzła bo są to raczej mądre stworzenia A poza tym czy jeśli mam w domu np. dębową szafę i moja szylka ją nadgryzła to muszę z nią zaraz lecieć do weterynarza? Przecierz meble z płyt wiórowych zawieraja kleje chemiczne a znam szynszyle które pogryzły takie właśnie sztucznedrewno i nic im nie jest. Ale jeśli chcesz być pewny to kup deski z jakiegośjadalnego drewna, kołki rozporowe(nie gwoździe bo w czasie obgryzania szylka może się pokaleczyć), pożycz narzędzia i zrób domek dla zwierzęcia sam. Jeśli brakuje Ci wyobraźni to idź do sklepu z artykułami drewnianymi na zamówienie i zrobią taką willę jaką tylko sobie zarzyczysz.
kornik226
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2008, o 18:57

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: kornik226 »

jak coś to w trujących lub niejadalnych jest wiśnia a jak dostalem szynszyle to też dostałem patyczki z wiśni i już ok 3 lat je jedzą i nic im nie jedz
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Evka13 »

A z ta akacja to jak w końcu? Można dawać gałązki liście, czy może same liscie lub gałazki - a może nic
Rosa1906
Posty: 23
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:18

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Rosa1906 »

noowierzbę, to one uwielbiają. Za to moja mama dała powąchać Santiago bez, ale na szczęście w ogole go on nie kręcił. W sumie, to zwierzęta mają instynkt (pomimo udomowienia) i wiedzą, co jest dla nich dobre, a co nie
Pebyls98
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2009, o 18:47

Re: Gałązki dla szynszyli - wykaz jadalnych i trujących

Post autor: Pebyls98 »

Bardzo ci dziękuję za informacje.
Gdyby nie ty,pewnie bym zabłądziła!
Zawsze myślałam ,ze szynszylkom można dawać gałązki wiśni.
Thank You Misiek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości