Usuwanie żył, pytanie.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Usuwanie żył, pytanie.

Post autor: polianna »

Witajcie,
tym razem występuję z pytaniem w roli pacjenta.
Mam mieć usuwaną żyłę odpiszczelową (od pachwiny po łydkę) oraz dwie dodatkowe (przednia i tylna w obrębie goleni).
I tak się zastanawiam co dalej? Czy zyła zostaje gdzieś nakierowana, wstawiają sztuczną czy jakieś inne rozwiazanie?Kompletnie nie mogę sobie tego wyobrazić.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Usuwanie żył, pytanie.

Post autor: doktorka »

polianna pisze:Mam mieć usuwaną żyłę odpiszczelową (od pachwiny po łydkę) oraz dwie dodatkowe (przednia i tylna w obrębie goleni).
I tak się zastanawiam co dalej? Czy zyła zostaje gdzieś nakierowana, wstawiają sztuczną czy jakieś inne rozwiazanie?Kompletnie nie mogę sobie tego wyobrazić.
z okazji zylakow czy czego?

no nie wstawia sztucznej, w nodze masz krazenie oboczne po prostu.
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Usuwanie żył, pytanie.

Post autor: polianna »

Mam niewydolną piszczelową z refluksem 3st. która doprowadza krew do dodatkowych ,które są niewydolne i zżylakowane.

Czyli co? ciachną sobie,zamkną i.którędy pobiegnie krew,która normalnie biegnie przez tą żyłę? Ja wiem,że to może głupie pytania ale póki co jestem laikiem:)

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 22:04 ]
Głupia,głupia już wiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości