Czy mam szanse na akademik?????

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
RedHead
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2009, o 12:01

Czy mam szanse na akademik?????

Post autor: RedHead »

Czy ktoś z was potrafi mi pomóc i powiedzieć czy będąc z Gdańska i mając dochód na osobę powyżej 1 000zł mam szanse na akademik w Olsztynie (UWM). Jest to około 170 km i obawiam się, że komisja może stwierdzić, ze"w sumie to mam blisko". Jeśli nie mam szans, to chyba muszę już za czymś się rozglądać, bo we wrześniu to za późno.
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Czy mam szanse na akademik?????

Post autor: Acetylocholina »

to zależy czy osoby, które będą się starały o akademik będą mieszkały bliżej/ dalej i będą miały dochód mniejszy/większy niż Ty
RedHead
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2009, o 12:01

Re: Czy mam szanse na akademik?????

Post autor: RedHead »

nie ma to jak konkretna odpowiedz.
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Czy mam szanse na akademik?????

Post autor: Acetylocholina »

RedHead pisze:nie ma to jak konkretna odpowiedz.
przykro mi, ale nie przewidzę z jakim dochodem i z jaką odległością od uczelni osoby będą się ubiegały o ten sam kierunek co Ty , a od tego zależy czy takowe miejsce dostaniesz

p.s. może zadzwoń i się spytaj jak to wyglądało w latach ubiegłych to osoba się tym zajmująca udzieli Ci informacji ,które Cię zadowolą
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Czy mam szanse na akademik?????

Post autor: Savok »

Zasady przyznawania miejsc w domach studenckich sa jasno okreslone w regulaminie studiow i odpowiednim rozdziale ustawy o szkolnictwie wyzszym.

W pierwszej kolejnosci miejsce w akademiku przysluguje zamieszkujacym poza miejscowoscia, w ktorej znajduje sie uczelnia oraz wykazujace dochod netto na osobe w rodzinie poniez progu okreslonego w ustawie budzetowej na dany rok. Z mojego doswiadczenia waha sie to miedzy 550 a 700zl na osobe.

Odleglosc nie ma znaczenia o ile jest wieksza niz mozliwosc codziennego dojezdzania na zajecia.

Jesli po rozpatrzeniu wszystkich wnioskow w pierwszym rzucie pozostana wolne miejsca, przyznawane sa teoretycznie na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy, a naprawde po znajomosci.
RedHead
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2009, o 12:01

Re: Czy mam szanse na akademik?????

Post autor: RedHead »

Wszystko ok ale po prostu liczyłam na to, że znajdzie się osoba na forum, która miała podobną sytuacje i dostała/ nie dostała miejsce w akademiku na UWM
Mimo wszystko dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość