Problem z wyborem

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

Problem z wyborem

Post autor: robakolak »

Witam,
Chciałabym studiować biotechnologię lub biologię na UG (jednak bardziej zależy mi na biotechnologii), patrząc na zeszłoroczne progi, na biologie mam wystarczającą ilość punktów, ale na biotechnologię mieszczę się miedzy listą wstępnie zakwalifikowanych, a ostatecznie przyjętych. Co zrobić, jeśli załóżmy dostałabym się na biologię ale zabrakło by mi paru punktów na biotechnologię, czy jeśli złożę papiery na biologię to już nie będę brana pod uwagę przy ustalaniu drugiej listy przyjętych na biotechnologii.bo nie wiem czy warto ryzykować i rezygnować z biologii czekając na tą drugą listę?
kruko
Posty: 210
Rejestracja: 11 maja 2009, o 23:02

Re: Problem z wyborem

Post autor: kruko »

Jeżeli się dostaniesz na biologie to po prostu zaniesiesz odpis i inne dokumenty a dalej będziesz brana pod uwagę w rekrutacji na biotechnologię więc jeśli dostaniesz się tam z drugiej listy to zaniesiesz orginał świadectwa, a z biologi zabierzesz papiery to tyle w temacie nie masz się czego obawiać powodzenia może spotkamy się na biologii
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

Re: Problem z wyborem

Post autor: robakolak »

Uff, to dobrze już się bałam że tak można robić tylko w przypadku różnych uczelni.
kruko
Posty: 210
Rejestracja: 11 maja 2009, o 23:02

Re: Problem z wyborem

Post autor: kruko »

Każdy kierunek ma osobną rekrutacje niezależna od siebie, nikt ci nie może zabronić studiowania na 2 kierunkach, a może jesteś tak ambitna i pociągniesz biotechonolgie i biologie jednocześnie chociaż chyba jest to nie wykonalne
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Problem z wyborem

Post autor: Biochejter »

kruko pisze:Każdy kierunek ma osobną rekrutacje niezależna od siebie, nikt ci nie może zabronić studiowania na 2 kierunkach
Oczywiście że może zabronić, to zależy od regulaminu uczelni. U mnie trzeba zgodę dziekana/dziekanów wydziałów na których się studiuje aby zacząć drugi kierunek.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Problem z wyborem

Post autor: Grace »

kruko pisze:Każdy kierunek ma osobną rekrutacje niezależna od siebie, nikt ci nie może zabronić studiowania na 2 kierunkach, a może jesteś tak ambitna i pociągniesz biotechonolgie i biologie jednocześnie chociaż chyba jest to nie wykonalne
Akurat mogą zabronić, na wielu uczelniach jest zabronione studiowanie dwóch kierunków na 1 roku. Potem to inna sprawa. A studiowanie razem biotechnologii i biologii jest nawet dość częstym zjawiskiem, wiem że ludzie od nas z uczelni na 3 roku nierzadko idą dodatkowo na biotech, w drugą stronę to już mniej powszechne ale znam takie przypadki. Problemy są z przepisaniem czegokolwiek, bo wiadomo że biologia i biotech to zupełnie inne działki.
kruko
Posty: 210
Rejestracja: 11 maja 2009, o 23:02

Re: Problem z wyborem

Post autor: kruko »

No to mój błąd przyznaje się dopiero zaczynam studia więc nawet mi do głowy nie przyszło, że mogą zabronić myślałem, że żyjemy w wolnym kraju. Z rekrutacji chyba nie mają prawa usunąć.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Problem z wyborem

Post autor: yeast »

Grace pisze:Problemy są z przepisaniem czegokolwiek, bo wiadomo że biologia i biotech to zupełnie inne działki.
No akurat na UG to nie powinien byc problem, wiele przedmiotów nawet jest wspólnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości