Podręczniki i zbiory

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Schabowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2009, o 16:52

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Schabowy »

a jeśli miałbym wybierać między podręcznikami operonu i zamkor, to które wypadają lepiej ?

a co do zbiorów to wystarczą mi te Zbiór prostych zadań z fizyki orazMaturalnie że zdasz
czy są jeszcze jakieś godne uwagi ( może nawet lepsze ) ?
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: micky041 »

do przygotowania się do matury z fizyki najlepsze jest rozwiązywanie arkuszy maturalnych z poprzednich lat, po uprzednim przypomnieniu najważniejszych rzeczy z teorii. osobiscie do teorii polecam podreczniki zamkora dwie części. poza tym dobre jestmaturalnie ze zdasz -fizyka". w moim przypadku dobrą pomocą był jeszcze zeszyt z fizyki , ale to już zależy od tego co się w nim ma -)
Awatar użytkownika
hibiscus
Posty: 73
Rejestracja: 5 cze 2009, o 19:08

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: hibiscus »

Schabowy pisze:a jeśli miałbym wybierać między podręcznikami operonu i zamkor, to które wypadają lepiej ?

a co do zbiorów to wystarczą mi te Zbiór prostych zadań z fizyki oraz Maturalnie że zdasz
czy są jeszcze jakieś godne uwagi ( może nawet lepsze ) ?
Podręczniki polecam Zamkoru.
Natomiast zbiory zadań zdecydowanie Operonu (3 tomy)

"Maturalnie, że zdasz i Zbiór prostych zadań z fizyki akurat nie należały do moich ulubionych zbiorów, ale to już kwestia tego, co komu przypasuje. Osobiście polecam własnie 3 tomy z Operonu.
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Acetylocholina »

ja osobiście polecam dodatkowo z fizyki:

Matura w Nowej Formule z fizykii, wyd. Podkowa
autorzy:
Kutajczyk i Szudrowicz,
jestem bardzo zadowlona z tej książki

p.s. do zadań są rozwiązania na końcu, a otwarte zadania sa w prostej i złożonej formule, naprawdę niektóre bardzo ciekawe
ponadto zawiera książka niektóre zadania w formie doświadczeń
paulina92
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2009, o 15:31

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: paulina92 »

A co powiecie na Fizyka pozim podstawowy i rozszerzony MATURA 2009 z wyd. omego. Kupiłam sobie wszystkie 3 ksiązki :biologie, chemię i fizykę, a teraz dopiero zaczęłam się astanawiać czy dobrze zrobiłam . Tak więc co sądzicie o FIZYCE z tego wydawnictwa ( z tej serii)? Czy jest to dobre przygotowanie do matury?
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: micky041 »

paulina92 pisze:A co powiecie na Fizyka pozim podstawowy i rozszerzony MATURA 2009 z wyd. omego.
jak ją kupiłem to może w sumie rozwiązałem z niej 5 zadań. jak dla mnie to niezbyt udane wydanie, chociaż na pewno można poćwiczyć rozwiązywanie zadań . bardziej polecam WSIP Maturalnie że zdasz oraz arkusze z lat poprzednich i starczy :]
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: .kuba. »

Jeżeli chodzi o podręczniki na rozszerzoną fizykę, to tylko Wybieram fizykę wyd. ZamKor, autorstwa bodajże pani Salach. A zbiory zadań: Zbiór prostych zadań z fizyki Chyli (nie takie proste), Mendel (jeden tom niebieska okładka, drugi czerwona - chyba, bo tego nie mam, koleżanka kiedyś wspominała) i Persona (zadania testowe, ale i tak musisz wszystko liczyć).
Awatar użytkownika
hibiscus
Posty: 73
Rejestracja: 5 cze 2009, o 19:08

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: hibiscus »

I jeszcze Pełne przygotowanie do matury z fizyki również ZamKoru. Zadania podane w formie maturalnej )
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: .kuba. »

hibiscus pisze:I jeszcze Pełne przygotowanie do matury z fizyki również ZamKoru.
Fakt, o tym zapomniałem.
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: damian552 »

A które książki polecacie z ZamKoru, bo jest ich sporo
W szkole korzystamy z Operonu, ale kompletnie mi te książki nie podchodzą. Jestem na biol-chem-fiz, ale fizyki mamy tylko 6 godz. w całym cyklu (2,2,2).
Pr0s
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2009, o 23:08

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Pr0s »

Co sądzicie o książce - Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych - kurs podstawowy z elementami kursu rozszerzonego koniecznymi do podjęcia studiów technicznych i przyrodniczych wyd. ZamKor. pod red. Jadwigi Salach. Czy jest to dobry materiał, aby przygotować się z fizyki na poziomie rozszerzonym, aby zdać maturę w okolicach 100% ?

Oprócz tego, jaka jest wasza opinia na temat - Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych - treści rozszerzające wyd. ZamKor, autorzy: Maria Fiałkowska, Jadwiga Salach, Krzysztof Fiałkowski, Wiesław Mroszczyk ? Pytanie takie jakie przy pierwszej książce

I ostatecznie: który z tych podręczników jest lepszy? który naprawdę dobrze jest przygotowany pod maturę R z fizyki?
Awatar użytkownika
Selen
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2009, o 13:23

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Selen »

Podręcznik Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych - treści rozszerzające jest uzupełniniem podręcznika Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych - kurs podstawowy z elementami kursu rozszerzonego.". Osobiście korzystałam z podręczników Wybieram fizykę", też wydawnictwa Zamkor. Przeznaczone są one dla uczniów realizujących rozszerzony program nuczania z fizyki, to jest właśnie takie połączenie tych dwóch podręczników, o których piszesz. Ogólnie to bardzo zadowolona z nich jestem, maturę zdałam na 95%.
Pr0s
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2009, o 23:08

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Pr0s »

Dziękuję za odp. i gratuluję wyniku

Czyli mam rozumieć, że Wybieram Fizykę to połączenie podstawy i rozszerzenia, co stanowi pełny zakres przygtowania do matury ?

Tylko jednej rzeczy teraz nie rozumiem, dlaczego w najlepszym LO w mieście używa się podręcznika Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych z elementami kursu rozszerzonego (i to jeszcze we wszystkich klasach, nawet mat-fiz-inf !) ? Skoro ten podręcznik to bardziej materiał podstawowy, to jak ja mam w szkole zrealizować materiał potrzebny do matury rozszerzonej

W innym LO znowu używa się tylko tego drugiego podręcznika Treści rozszerzające", czyli znowu niepełny kurs, bo przecież, żeby zrozumieć rozszerzenie, trzeba znać podstawę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości