łacina na świadectwie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aneia
Posty: 16
Rejestracja: 3 maja 2008, o 10:59

łacina na świadectwie

Post autor: aneia »

hej, mam pytanie dotyczące łaciny wpisanej na świadectwie ukończenia szkoły średniej.

czy w Gdańsku jest tak, że taki wpis na świadectwie zwalnia z chodzenia na nią na studiach? czy wręcz przeciwnie - automatycznie powoduje zapisanie do ee. jakiejś bardziej zaawansowanej grupy / podnosi wymagania?

(i w związku z tym lepiej nie mieć żadnej adnotacji o łacinie na świadectwie : p)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: łacina na świadectwie

Post autor: Mårran »

Co do zwolnienia to nie wiem - nie słyszałam, żeby kogoś zwalniali, a jeśli tak, to trzeba załatwić to indywidualnie (program trochę się różni - tu robimy same medyczne rzeczy przez cały rok).

A co do oceny na świadectwie - nikt nie będzie na nią patrzył, bo w Gdańsku nie chcą ocen ani świadectwa przy rekrutacji Tylko maturę. A do grupy każdy zapisuje się sam
Pani Buka
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: łacina na świadectwie

Post autor: ulala »

przeciez juz ktos tutaj mowil, ze jest sie zwolnionym z laciny na studiachaneia, poszukaj takiego tematu
charlatan
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 21:13

Re: łacina na świadectwie

Post autor: charlatan »

Z tego co wiem, to jeżeli masz na świadectwie wpisaną łacinę medyczną to możesz się ubiegać o pisanie egzaminu. Po jego zdaniu jesteś zwolniona z zajęć łaciny.
YudYta
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2009, o 22:27

Re: łacina na świadectwie

Post autor: YudYta »

A w GUMed są w ogóle jakieś egzaminy z języków obcych (niekoniecznie z łaciny), które przyporządkowują do grup (jak np. na UM w Poznaniu) ? Czy będę tam musiała jechac w środku wakacji i zdawac jakies testy z j.obcych?
justys123
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2008, o 19:07

Re: łacina na świadectwie

Post autor: justys123 »

do grup z jezykow (i z laciny i z jezyka obcego) w gdańsku zapisujesz sie SAMA i nikt nie sprawdza jakie mialas oceny czy tez jaka pisalas mature (choc zaznaczaja niby ze grupy zaawansowane z jezyka obcego powinny byc po maturze rozszerzonej, ale nie wymagaja tego) egzamin jest po drugim roku z jezyka obcego, łacina jest na zalicznie i trwa tylko rok. zarowno z łaciny jak i z jezyka obcego mozna byc zwolnionym zdajac egzamin, ale on jest juz w trakcie roku akademickiego z tego co wiem, nie w wakacje
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: łacina na świadectwie

Post autor: bajer »

mam takie pytanie, moze to niedobry temat ale jak juz ktos wspomnial o angielskim, na jakim poziomie mniej wiecej jest nauka angielskiego na UM w Poznaniu? Na lacine raczej bede chodzil jesli sie dostane przypomniec to wszystko co mialem w gimnazjum ale angielski mialem klase dwujezyczna i chce wiedziec czy jest jakis sens czy moglbym od razu zdawac egzamin i go bez problemu zdac? nie chce zakladac nowego tematu szczegolnie ze to na razie gdybanie

PS. pisalem tez biologie po angielsku wiec nie wiem czy mialoby to jakis wplyw na przydzielanie ewentualnie do grupy itp?
YudYta
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2009, o 22:27

Re: łacina na świadectwie

Post autor: YudYta »

Dzięki justys a kiedy trzeba zapisac się do tych grup? Na początku semestru? Z ang są tylko grupy podstawowe i zaawansowane, czy też jakieś pośrednie? Czy uczycie się też słownictwa medycznego po ang (lub w innym j.obcym)?
Aha, skoro już tu jestem, jaka jest atmosfera na uczelni? Dobrzy profesorowie? Czy mają dobry stosunek do studenta czy raczej gnoją lub olewają?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 60 gości