pomoc przy tekście :)

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
alan123
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2009, o 15:25

pomoc przy tekście :)

Post autor: alan123 »

Witam,

współpracuję obecnie przy tworzeniu tekstu, który znajdzie się na łamach jednego z tygodników. Tematyka związana jest ze studiowaniem na wyższej uczelni. Mianowicie, jeżeli ktoś pragnie studiować na psychologii, ekonomii, prawie, czy jakimś kierunku medycznym, a nie udaje mu się dostać przez rekrutację, jakie ma inne możliwości uczęszczania na owym wymarzonym kierunku?

Jaką strategię powinien obrać? Czy powinien pójść na studia wieczorowe/zaoczne i po roku starać się przenieść na dzienne, czy powinien uczęszczać na zajęcia jako wolny słuchacz, czy może studia równoległe? A może iść do filii uniwersytetu i potem starać się o przeniesienie na wymarzony kierunek na wymarzonej uczelni?

Czy znacie ludzi, którzy w taki właśnie sposób dostali się na kierunek, do którego nie udało się dotrzeć poprzez właściwą rekrutację?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!
kira
Posty: 121
Rejestracja: 10 lip 2008, o 13:42

Re: pomoc przy tekście :)

Post autor: kira »

alan123, odpowiem krótko, z wszystkich moich znajomych jedyne co mam nikłe szanse na przejście na lek dzienny bez rekrutacji, to iść na stome (zazwyczaj 3,4 pkt mniej niż na med) i po I sem zdać lekarską anatomie i się przenieść, warunek, cała sesja w pierwszym terminie. a z wieczorowych to nikomu sie nie udało wskoczyć, jeszcze uczelnie teraz niektóre sobie robią klauzulę, że aby się przenieść trzeba mieć średnią pow. 4,5 i jeszcze przejść znów przez rekrutację. wiec chyba to jest niemożliwe. z innych kierunków nie przeniosą na medycynę. pozdrawiam
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: pomoc przy tekście :)

Post autor: Lotka »

Można zawsze też iść na przeczekanie na jakiś łatwy kierunek typu chemia, biologia, biotechnologia i poprawiać maturę. Mój kolega właśnie dzięki biotech, jest teraz sttudentem 3 roku medycyny
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: pomoc przy tekście :)

Post autor: czornydanio90 »

Lotka pisze:łatwy kierunek
Lotka pisze:chemia, biologia, biotechnologia
Poprawiłaś mi humor
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: pomoc przy tekście :)

Post autor: Lotka »

Mówiąc łatwy miałam przede wszystkim na myśli łatwy do dostania się Choć studiowanie ww kandydatowi na medycynę problemów sprawiać nie powinno
murder
Posty: 16
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:42

Re: pomoc przy tekście :)

Post autor: murder »

Lotka pisze:Mówiąc łatwy miałam przede wszystkim na myśli łatwy do dostania się Choć studiowanie ww kandydatowi na medycynę problemów sprawiać nie powinno
a po co isc na poczekalnie jak sie ni wiaze z tym przyszlosci? Po co sie meczyc w sesji i uczyc sie calkiem czego innego niz na medycnie A chemia t w ogole jest bardzo trudny i calkiem inny kirunek niz biologiczne czy medyczne.
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: pomoc przy tekście :)

Post autor: Lotka »

Powodów można kilka znaleźć,chociażby to że nie chce sie marnować roku w domu. Poza tym może akurat po 1 roku dana osoba zapała niesamowitą chęcia zostania biotechnologiem czy kimś tam innym i porzuci medyczną? Ja sama zakładałam w razie względnego niepowodzenia na maturze przeczekanie na inzynierii biomedycznej bo mnie to interesuje. Indywidualna sprawa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości