Meble, wersalki, ubrania itd.

HornedFox
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:02

Meble, wersalki, ubrania itd.

Post autor: HornedFox »

W jaki sposób powinienem zabezpieczyć te wszystkie rzeczy, żeby szczeniaczek owczarka nie narobił szkód, albo narobił ich mniej ? Jak wy to zrobiliście ?
Głównie chodzi mi o te chwile kiedy nie będzie mnie z nim w domu.

Dzięki.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Meble, wersalki, ubrania itd.

Post autor: Tahtimittari »

Przede wszystkim wszystkie drobiazgi kładź wysoko, na półkach, żeby ich nie dosięgnął.
Jeśli będzie szkodził, to kup preparat odstraszający zwierzaki, który można stosować w pomieszczeniach i spsikaj tym.
Możesz też puścić psu radio, czy telewizor, by słyszał głos i się nie nudził(u mnie pomagało).
Coffe
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2009, o 13:32

Re: Meble, wersalki, ubrania itd.

Post autor: Coffe »

W Komforcie sprzedawali ostatnio środek w spray odstraszający psy, nazywał się chyba Stop Pies". Wystarczy spryskać zagrożone miejsce i szczeniak nie powinien już mu zagrażać. Jeśli psiak niszczy możesz go zamknąć w klatce- wiem, że brzmi to makabrycznie ale zamknięcie może stać się azylem dla pupila jeśli odpowiednio go do tego przyzwyczaisz. Oczywiście nie jest to rozwiązanie na dłuższy czas ale na pół godziny z pewnością. Możesz też zostawić mu zabawki i różne gryzaki żeby się czymś zajął- przynajmniej ja tak robię.
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Meble, wersalki, ubrania itd.

Post autor: marti91 »

To są tylko środki doraźne! Przede wszystkim, psa trzeba zmęczyć przed pozostawieniem go w domu i to nie tylko pół godziny spacer, jeśli potrzeba to dłuższy, do tego koniecznie zajecia umysłowe typu tropienie, uczenie sztuczek, komend. Owczarki to psy pracujące i potrzebują pracy! Wtedy pies będzie spał zamiast szukać sobie zajęć. Do tego pewnie stresuje się tym, ze nikogo nie ma w domu i gryząc przedmioty rozładowuje napięcie. Trzeba nauczyc go pozostawania samemu w domu. Trzeba wychodzić najpierw na krótko (jeśli jest źle można zacząć od pozostawienia psa samegow innym pokoju) i jeśli wszystko jest ok, nagrodzić psa, ze tak ładnie czekał. czasem wydłużać czas
HornedFox
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:02

Re: Meble, wersalki, ubrania itd.

Post autor: HornedFox »

okej, dzieki wszystkim zastosuje wszystkie te moetody

(a co na ukaszenia komarow bo mnie swedzi wszystko)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość