biotechnologia czy bioinformatyka??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Simchazi

biotechnologia czy bioinformatyka??

Post autor: Simchazi »

Wiem Że są juŻ tego typu tematy ale chodzi mi o konkretne porównanie i wypisanie róŻnic między tymi kierunkami. Na studia wybieram się za rok, ale przydałoby się wiedzieć juŻ teraz z czego będe zdawać mature. :oops:

Przeglądając internet dowiedziałem się nieco o biotechnologii i mnie to zainteresowało. Jednak z tego co wiem poza biologią, która mnie najbardziej interesuje na tym kierunku, sporo jest teŻ chemii i fizyki. Ostatecznie jakoś bym to pewnie przeŻył, ale czy ilość biologii jest w przewadze czy mniej więcej na równi z tamtymi przedmiotami? :twisted:

Poza biologią interesuje mnie informatyka (zresztą długo zastanawiałem się nad profilem na jaki iść do liceum, ale wybrałem biol-chem). Przeglądając neta, zaskoczyło mnie, Że w Polsce jest coś takiego jak bioinformatyka, ale wkońcu jest to rozwijający się dział. Myślałem Że to będzie dla mnie idealne sądząc po nazwie . ale chyba się myliłem - na maturze trzeba zdawać matematyke :( . Ostatecznie z matmy teŻ nie idzie mi źle ale czy to oznacza Że tam będzie więcej matmy niŻ biologii i informatyki? :(

Krótko mówiąc na maturze zamierzam zdawać biologie, a jeśli będzie trzeba to chemie teŻ. Proszę, w miarę moŻliwości uwzględnić przy odpisywaniu - gdzie i na jakim kierunku jakie trzeba zdawać przedmioty na maturze :)
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biotechnologia czy bioinformatyka??

Post autor: Sil »

Całkiem sympatyczne sobie kierunki upatrzyłeś. Życzę powodzenia! Informatyki od matematyki nie oddzielisz, więc jeśli poważnie rozważasz bioinformatykę, to zabierz się za matmę.

To, czy na biotechnologii więcej będzie biologii czy chemii, fizyki i matematyki, zależy chyba w dużej mierze od uczelni, więc poszukaj planów studiów na uczelniach, które Cię interesują i wybierz.

Pozdrawiam!
Simchazi
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2006, o 22:22

Re: biotechnologia czy bioinformatyka??

Post autor: Simchazi »

Wiadome że matmy muszę się uczyć i będzie jej tam sporo, no ale nie planowałem jej zdawać na maturze. Jak myślicie gdzie najlepiej byłoby studiować biotechnologie: Śląska Akademia Medyczna, Uniwersytet Śląski, czy Politechnika Śląska (z tym że tu mi się podoba, bo jak czytałem, to jest biotechnologia ze specjalnością bioinformatyki - wydaje się że jak dla mnie to idealnie
Ale chciałbym poznać wasze opinie na temat tych studiów: poziomie, nauczycielach, nauce itp. jeśli oczywiście coś o tym wiecie.

[ Dodano: Sob Sie 05, 2006 13:23 ]
No cóż, zbyt wielkiego zainteresowania moim tematem nie widze . Chyba będe musiał napisać jeszcze gdzie indziej .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość