Język łaciński

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nitrobenzen
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2009, o 08:51

Język łaciński

Post autor: nitrobenzen »

Cześć, mam pytanie do obecnych na tym forum studentów k. lekarskiego na WUM-ie. A mianowicie: w liceum uczyłem się j. łacińskiego i miałem nawet 6, przy składaniu dokumentów odwiedziłem kolegium języków obcych, gdzie poinformowano mnie, że mogę zostać zwolniony z j. łacińskiego. I tutaj pada moje pytanie: czy powinienem zdecydować się na zwolnienie z łaciny i czy jeśli się na to zdecyduję nie będę w tyle z tym językiem w stosunku do innych studentów?
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: Język łaciński

Post autor: kuna »

Jeśli tylko możesz ZWOLNIJ SIĘ ! Łacina na tej uczelni to strata czasu. Nie licz na to, że wyniesiesz więcej niż umiesz z liceum. Na zajęciach prezentowane są tylko i wyłącznie podstawy. 90% przydatnych rzeczy uczysz się sam podczas zakuwania anatomii. Na łacinę można chodzić tylko w celach rozrywkowych :] ale to już trzeba mieć duży dystans do Pana B.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Język łaciński

Post autor: Medycyna Lwów »

łacina stricte sensu się do nioczego nie przydaje, a dodatkowy czas na anukę innych przedmiotów już tak. Potrzebnej łaciny nauczysz się na anatomii, patologii i farmakologii oraz klinikach.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Język łaciński

Post autor: a_niap »

nitrobenzen pisze:czy powinienem zdecydować się na zwolnienie z łaciny i czy jeśli się na to zdecyduję nie będę w tyle z tym językiem w stosunku do innych studentów?
Jezyk jest tylko na pierwszym roku, do marca. Nie przydaje sie, wiec nie ma sie co porownywac ze sie bedzie do tylu, bo anatomii i nazw lacinskich tak czy tak kazdy sie bedzie uczyl tak samo, lacina jako pzredmiot nic w tym nie pomoze. A dzieki zwolnieniu z laciny zyskasz dodatkowy czas (bo nie trzeba bedzie jezdzic na zajecia i robic cwiczen itp)
nitrobenzen
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2009, o 08:51

Re: Język łaciński

Post autor: nitrobenzen »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, nawet nie wiecie, jak mi pomogliście. Te forum jest bezcenne, serio. Teraz już wiem, że podjąłem dobrą decyzję!
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Język łaciński

Post autor: Padre Morf »

kuna pisze:ale to już trzeba mieć duży dystans do Pana B.
pan B. nadal egzekwuje te bezsensowne czytanki o niczym?

Nitro - poziom łaciny jest niziutki - gramatyka ogranicza się do pobieżnego wkucia deklinacji, koniugacje tylko w praesentis activi i passivi (ew. coniunctivus). Zdania tylko pojedyncze (składnia zerowa, bo nie jest w zasadzie do niczego potrzebna).
Raczej cofnąłbyś się w rozwoju niż nauczył czegoś nowego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości