Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Frsh »

Ma?o popularna uczelnia - ma?e miasto i tak dalej.

Tak na prawd? nie ma czego? takiego jak dobra i s?aba uczelnia. Ka?da ma lepsze i gorsze strony - nienormalnych asystentów i tak dalej, ka?da te? musi spe?nia? okre?lone normy dot. ilo?ci ?wicze?, wyk?adów, przedmiotów i tak dalej. Potem nikt nie patrzy czy sko?czy?e? ?ód?, Bydgoszcz czy Warszaw?.
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Izi »

no Lublin,Katowice czy Bialystok jeszcze mniejszeP ale jakos popularniejsze] Bydgoszcz jest czesto traktowana jako miasto rezerwowe i ludzie z wysoka punktacja zabieraja dokumenty i progi sie tak obnizaja-przeciez jak ktos sie dostanie sie dostanie do Krk,Wawy czy Wro to malo kto zabiera dokumenty i prog wyzszyP Bossmann77 a skladales dokumenty tylko do Bydzi?
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Frsh »

Izi - A widzia?a? jak przebiega rekrutacja w bia?ymstoku czy szczecinie? Je?li nie - polecam zerkni?cie na listy.
Bossmann77
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2009, o 06:14

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Bossmann77 »

Sk?ada?em do Bydzi i ?odzi, z racji odleg?o?ci i niezbyt pochlebnych opinii o ?ódzkiej AM wybra?em Bydgoszcz. Progi spadn? masakrycznie poniewa?-by?em w 4tej dzisiatce a jak sk?ada?em dokumenty dnia 2giego po po?udniu to na liscie przyj?tych by?em najlepszy na roku. nikt z tych 40 przede mn? nie z?o?y? jeszcze dok i powiedziano mi ?e jestem gdzie? 7-8 osob? z przyj?tych którzy z?o?yli dokumenty. Prosty wniosek, ze 150 przyjetych dokumenty dowiezie jakie? max. 30 wiec rezerwy ostro b?d? przyjmowane. Próg spadnie z 253 na na 230 a mo?e ( wielce prawdopodobne ) jeszcze dalej wi?c b?d?cie spokojni.
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Frsh »

Ciekawe, có? z?ego o ?ódzkim UMedzie s?ysza?e
Bossmann77
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2009, o 06:14

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Bossmann77 »

G?ównie opiera?em si? na opinii znajomej studentki z ?ódzkiego AM ( negetywnej ), tre?ci forum równie? ?ód? neguj? no i wyniki LEPu s? tragiczne jak i rankingi ( co akurat mi lata ). Odleg?o do Bdg ( 110km) i ?odzi (360km) ostatecznie zdecydowa?a o moim wyborze . mam nadziej? ?e dobrym
226pkt
Posty: 24
Rejestracja: 1 lip 2009, o 12:24

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: 226pkt »

Bosman, obys sie nie mylil z tymi moimi 226 to az wstyd sie tu pokazywac, ale mam nadzieje ze sie zalapie. Frsh jak tam nieoficjalne wiesci o liscie nr2 ?gt
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Frsh »

Bossmann Wyniki LEPu s? zbli?one na wszystkich uczelniach, a Bydgoszcz akurat jest ni?ej w rankingu od ?odzi . Opinie studentów s? . có?, realistycznie rzecz bior?c w wi?kszo?ci wyssane z palca. S?ysza?em np. opini? studentki ?ódzkiego lek-dentu, ?e wyk?adowcy si? zn?caj? nad studentami - dziewczyna po prostu nie poradzi?a sobie na egzaminie i ma za swoje. Rankingi. ?ód? w jakiej?tam kategorii ostatnio nawet wygra?a. Prawda jest taka, ?e jak ju? mówi?em, ka?da uczelnia ma swoje dobre i z?e strony, g?ównie dlatego, ?e uczelnie tworz? ludzie. I mowa tu i o wyk?adowcach, i o studentach. I tu i tu znajd? si? kompletni debile (zazwyczaj ludzi z problemami przyci?ga anatomia. i to na obu wspomnianych uczelniach). Za to wyniki uczelni zale g?ównie od studentów, a nie od samej uczelni. Student wie tyle, ile sam si? nauczy? - tak z mojej perspektywy, niejako kuchennej, wygl?da rzeczywisto na studiach.

Co do progów - no idea, nie interesowa?em si? za bardzo, wystarczy, ?e spadn? o 3 pkty (a spadn? o tyle na pewno) i si? dosta?em, wi?c jako? wybitnie si? nie interesowa?em. Postaram si? dowiedzie? za to ile osób z?o?y?o papiery na lekarski.
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Izi »

Frsh,ze niby o co z tymi listami w Szczecinie i Bialym chodzi?P
a ja to nie wiem,tez od studentki pierwszwgo roku w ?odzi slyszalam ze podobno beznadziejnie(ze gnebia i mecza i w ogole be) ale za to PODOBNO(bo jak wiadomo kazda opinia jest subiektywnaP)jak tam sie skonczy trzeci rok to juz jest z gorki,a za to w Bydzi na odwrot-studentka po piatym roku w Bydgoszczy RADZILA mi nawet dosc gorliwie zebym koniecznie po trzecim roku najdalej wynosila sie z Bydzi bo bede miec przerabane i zapewne nie bede miec ani jednego dnia wolnego czy tez nocyP(nie bede miec tez na pewno wakacji)przez conajmniej(w co ona raczej nie wierzyP)3lata)
i szczerze mowiac to ja sama nie wiem co o tym sadzic/
ale dobra,juz nie pisze OfftopowP
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Frsh »

Izi Próg spada na ?eb na szyj? Zreszt?, spad? w Bydgoszczy rekordowo - o 19 pktów (do 243)

Czy gn?bi Pewnie, ?e gn?bi?. Wychodz? z za?o?enia, ?e to najtrudniejsze studia z mo?liwych, ?e nie b?d? mia? wolnego czasu. Taki ju? ich urok - trudno, ?eby wymagali ma?o skoro od Twoich poczyna? zale?y ?ycie ludzkie. I tak gn?bi? wsz?dzie - czasem na 1. roku bardziej, czasem mniej.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Kandydaci na wydzial lekarski, ile macie punktow?

Post autor: Grzybu123 »

W ?odzi spokój od 3 roku. Ale moim zdaniem najwi?kszy wp?yw jest taki, ?e po prostu najcisze s? pierwsze dwa, czysto teoretyczne lata. No i od tego roku jest silny nacisk na popraw? lepu wi?c mniej dozwolonych poprawek, trudniejsze egzaminy etc.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości