Prywatny akademik w lublinie??

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
kureek
Posty: 13
Rejestracja: 4 lip 2009, o 10:26

Prywatny akademik w lublinie??

Post autor: kureek »

Czy orientuje się może ktoś, gdzie znajdują się w Lublinie prywatne akademiki i w jaki sposób można się do nich zapisać? No i czy w ogóle są jeszcze wolne miejsca? Mógłby ktoś, kto tam mieszka podzielić się jakimiś szczegółami jak wygląda życie w takim akademiku i czy jest tam fajnie
kaczmar
Posty: 86
Rejestracja: 3 sty 2009, o 15:30

Re: Prywatny akademik w lublinie??

Post autor: kaczmar »

Hej!
Ja sie próbuję tam zamotać, ale z tego co wiem to jest strasznie trudno, dluga lista rezerwowa a jak jest wolne miejsce to załatwiają znajomi z wyższych roczników.
Moja koleżanka tam mieszka i mówiła mi, że jest bardzo fajnie
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Prywatny akademik w lublinie??

Post autor: Biochejter »

kureek pisze:Czy orientuje się może ktoś, gdzie znajdują się w Lublinie prywatne akademiki i w jaki sposób można się do nich zapisać? No i czy w ogóle są jeszcze wolne miejsca? Mógłby ktoś, kto tam mieszka podzielić się jakimiś szczegółami jak wygląda życie w takim akademiku i czy jest tam fajnie
Tak, to są bloki jeden przy ul. Langiewicza (zwany Carringtonem), drugi przy ul. Głębokiej (tzw. Burżuj). Są to bloki 10-piętrowe, C. mniejszy (dwuklatkowy), B. większy (dużo klatek) i nie są one ze sobą administracyjnie powiązane. Oba znajdują się na miasteczku akademickim UMCS-UP.

Są to bardziej bloki mieszkalne niż akademiki - nie mają portierni, możesz przyprowadzać kogo chcesz i na ile chcesz, nikt w to nie ingeruje (ingeruje ochrona jak są skargi - najpierw upomnienie, a potem wyłączenie prądu w danym mieszkaniu). Ochrona akademika patroluje bodajże w godzinach 18.00 - 6.00 czy coś w tych granicach, podobno. Mieszkania są w w układach:
1) 4 pokoje 1-os. + kuchnia + 2 łazienki
2) 4 pokoje 1-os. + 1 pokój 2-os. + kuchnia + 2 łazienki.

Standard bardzo dobry, dość trudno dostać mimo że są drogie jak na Lublin. Zawsze możesz zadzwonić albo się przejechać tam, zwłaszcza że w tym mniejszym akademiku jest bardzo fajna Administratorka (tzw. Cyganka]).

Nie wiem jak ceny ale 3 lata temu pokój 2-os. kosztował 350 zł. + opłata za prąd, jedynka 450 + prąd, więc myślę że teraz jedynka to pewnie 500-520 (+ prąd) minimum, ale mogę się mylić w tym przypadku.

Ps. Pokoje są malutkie, jedynka ma gdzieś 2 x 4 metry (na oko) ]
kureek
Posty: 13
Rejestracja: 4 lip 2009, o 10:26

Re: Prywatny akademik w lublinie??

Post autor: kureek »

Dzięki Biochemister, za wyczerpującą odpowiedź:) O to mi właśnie chodziło:) Widzę, że tam mieszkasz, bo się świetnie orientujesz:) Znalazłem numer i jutro tam zadzwonię zapytać się czy mam w ogóle szansę się tam załapać, bo pewnie chętnych jest dużo i większość już dawno sobie zaklepała pokój:/
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Prywatny akademik w lublinie??

Post autor: Biochejter »

Ni mo zo co. Nie mieszkam w żadnym z nich, ale zna się już Lublin trochę i co w trawie piszczy ]

Koniec lipca. może być ciężko z miejscem, ale zawsze robią rezerwową listę i można potem dostać to miejsce. Bo trochę ludzi się na nie jednak rzuca, zwłaszcza UMCS i UP (bo świetna lokalizacja i dobre warunki).
Zadzwoń do obu akademików najlepiej, one mają innych administratorów, nie wiem czy właścicieli też nie mają innych. Pzdr
kureek
Posty: 13
Rejestracja: 4 lip 2009, o 10:26

Re: Prywatny akademik w lublinie??

Post autor: kureek »

Właśnie tam dzwoniłem i w obu akademikach powiedziano mi to samo - wszystkie miejsca zajęte, umowy podpisane a lista rezerwowa bardzo długa Chyba trzeba poszukać jakiejś stancji:/ Gdyby ktoś chciał zrezygnować to ja bardzo chętnie wskoczyłbym na jego miejsce
Andrzej Maj
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2009, o 18:45

Re: Prywatny akademik w lublinie??

Post autor: Andrzej Maj »

Jeżeli szukacie prywatnego akademika to polecam nowo powstały przy ulicy Nadbystrzyckiej 72 bardzo blisko Politechniki oraz uczelni takich jak UMCS UP i KUL. Wszystkie informacje można zobaczyć na stronie. Są jeszcze wolne miejsca wiec jest alternatywa
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Prywatny akademik w lublinie??

Post autor: Biochejter »

E to nawet wiem który to budynek. Kilka kroków dosłownie do polibudy, dla weteryniorzy trochę dalej, ale jeszcze w granicach przejścia z buta wg mnie. To jest fajna okolica zresztą. Cena niezła, ale po zdjęciach widzę że warunki nie gorsze ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości