suplementy i odżywki

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
botanik :-)
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2008, o 14:13

suplementy i odżywki

Post autor: botanik :-) »

hejka!
czy warto stosować suplementy i odżywki typu "MEGA FIREBLAST 2000",które zawierają kompleks aminokwasowy albo jakies niezwykłe białka, czy L-karnityna czy jeszcze cuś innego? czy to aby nie wpływa negatywnie na nasz organizm? co z przedawkowaniem? co z nadwrażliwością na niektóre składniki? co o tym sądzicie, mile widziane sugestie
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: suplementy i odżywki

Post autor: Dawifd »

niech no zgadne sterydy

Je ich wogóle nie polecam. Udowodniono bowiem, że one powoduja liczne w=nowotwory nerek, wątroby. Nowotwry takie dają bardzo szybko przyrzuty.

Nie polecam brać żadnych sterydów.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: suplementy i odżywki

Post autor: Padre Morf »

Dawifd pisze:niech no zgadne sterydy
No wyobraź sobie, że nie trafiłeś. Zanim coś napiszesz polecam jednak poszperać w necie i sprawdzić o czym sie pisze. Jakbyś sprawdził to byś sie dowiedział, że odżywka o którą pyta botanik ze sterydami nie ma nic wspólnego. Jako moderator tego działu chciałbym aby wypowiedzi, które sie w nim znajdują były sensowne i na temat. Twoja to w zasadzie jeden wielki oftop.

Botanik: ciężko mi wypowiadać sie na temat konkretnych odżywek bo sie po prostu na tym nie znam. Najbardziej kompetentny będzie tutaj chyba lekarz sportowy, który taką suplementacją sie zajmuje. Mogę sie co najwyżej odnieść do konkretnych składników takiej odżywki.
botanik :-) pisze:czy to aby nie wpływa negatywnie na nasz organizm?
L-karnityna nie wpływa negatywnie na organizm, nie wykazano też negatywnego wpływu na organizm przy długotrwałym zażywaniu. Co do przedawkowania to myślę, że przekraczanie dawki 2g na dobę jest po prostu bez sensu. Z jakimiś objawami przedawkowania jeszcze sie nie spotkałem.
botanik :-) pisze:co z nadwrażliwością na niektóre składniki?
Odżywki są zazwyczaj dobrze tolerowane przez organizm. Najczęstsze skutki uboczne są związane z przewodem pokarmowym (biegunki, bóle brzucha itd).
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: suplementy i odżywki

Post autor: Theos »

botanik :-) pisze:czy to aby nie wpływa negatywnie na nasz organizm?
Mój znajomy to zażywa od kilku miesięcy i jest z nim okej, nie narzeka, a raczej jest bardzo zadowolony z efektów sam osobiście nie brałem więc nie mogę nic więcej powiedzieć.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: suplementy i odżywki

Post autor: tin »

Już kiedyś pisałem o odżywkach na forum więc można poszukać
Takie odzywki powinno się brać po konsultacji z trenerem(jeśli uprawiasz jakiś sport wyczynowo). Jeśli natomiast nie myślisz o sporcie zawodowym,a jedynie ćwiczysz dla siebie to odpowiednio zbilansowana dieta wystarczy.
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: suplementy i odżywki

Post autor: Marcin_skc »

Co sądzicie o CLA i jego właściwościach blokujacych lipazę lipoproteinową? Czy faktycznie przy długotrwałym zażywaniu CLA w dawkach conajmniej 3 gramy będzie można zmienić metabolizm tłuszczy?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości