specjalizacje- co tam się robi

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Medycyna Lwów »

niby można chodzić ale po co to po pierwsze jak się w sumie nic nie wie bo taka jest prawda, a po drugie skąd wziąć na to czas.
Jak Cię interesuje jakie są koła na uczelni to masz linka

Kod: Zaznacz cały

bodp.wum.edu.pl/kola.php
Tu jest rejestr wszystkich 150 kół, niekóre dodatkowo mają strony ww gdzie masz szczegóły.
A co się robi na kole? zależnie od jego profilu - sa koła gdzie się siedzi w laboratoriach i na mikroskopach (np. histologiczne), są i kliniczne, gdzie się chodzi na teoretyczne spotkania organizowane przez członków koła, gdzie omawiane są ciekawe zagadnienia, czasem zapraszany jest gość specjalny, który daje wykład (np. jakiś prof, docent czy lekarz znający się dobrze na danym temacie po prostu). Po za tym są obozy naukowe, możliwości pisania prac naukowych, brania udziału w konferencjach no i dyżury - zależnie od koła sa obowiązkowe lub nie, zwyczaj narzucają jakiś limit dyżurów w danym okresie (do koła do którego należę są to 2 dyżury 16 godzinne w miesiącu niestety obowiązkowo). Warto dodać że nie do wszystkich kół można się od tak zapisać, jak jest więcej chętnych niż m-c to najczęściej robiony jest test (z anatomii zazwyczaj), są też koła gdzie żeby być członkiem wpierw przez rok trzeba chodzić na spotkania jako bierny słuchacz, ale to te bardziej elitarne.
smurf
Posty: 30
Rejestracja: 25 maja 2008, o 10:50

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: smurf »

Ja mam pytanie odnośnie chirurgii szczekowo-twarzowej.

Czy to prawda że trzeba mieć skończone studia stomatologiczne + med ?
Czy ,moge studiować stome a później zrobić jakiś dodatkowy fakultet po którym staje sie równiez lekarzem ? Ile on trwa ?

Czy trudno zrobić specjalizacje z chrirurgi szczekowo-twarzowej ? Czy jest miejsc pod dostatkiem p

Jakie są uprawnienia takiego lekarza-stomatologa , co zazwyczaj robi chirurg szczękowo - twarzowy ?

Czy może mieć jednocześnie swój gabinet stomatologiczny i pracować w szpitalu jako chirurg ?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Padre Morf »

smurf pisze: Czy to prawda że trzeba mieć skończone studia stomatologiczne + med ?
nie
Czy ,moge studiować stome a później zrobić jakiś dodatkowy fakultet po którym staje sie równiez lekarzem ? Ile on trwa ?
nie
smurf pisze: Czy trudno zrobić specjalizacje z chrirurgi szczekowo-twarzowej ?
tak
smurf pisze:Czy jest miejsc pod dostatkiem p
nie
smurf pisze:Jakie są uprawnienia takiego lekarza-stomatologa , co zazwyczaj robi chirurg szczękowo - twarzowy ?
Usuwa problematyczne zęby (np. zatrzymane ósemki), leczenie złamań w obrębie czaszki (ZSO, ZJSO, ZIDO itd), usuwanie nowotworów czasami też implantologia.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: zdzisław »

Kaamil, pamietaj ze zeby być specjalista to trzeba po zaliczeniu wszystkich staży zdac pes, a z tym też różnie bywa)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Padre Morf »

zdzisław, takich pogromów jak na internie chyba nie będzie
smurf
Posty: 30
Rejestracja: 25 maja 2008, o 10:50

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: smurf »

Wiec co trzeba zrobić by stać się chirurgiem szczekowo-twarzowym ? Jakie studia skonczyc ? lek czy stome ? i co potem ?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: shisha pangma »

smurf, możesz skończyć stomę albo lek
~ruda
Posty: 70
Rejestracja: 23 maja 2009, o 14:26

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: ~ruda »

Ale ja tam nie widze stoma albo lek, tylko albo stoma, albo lek i stoma razem
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: shisha pangma »

~ruda pisze: albo stoma, albo lek i stoma razem
nie wiem gdzie Ty to widzisz, tam jest wyraźnie napisane, że taką specjalizację może robić lekarz po stażu podyplomowym albo lekarz stomatolog po stażu dyplomowym
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: damian552 »

~ruda pisze:Ale ja tam nie widze stoma albo lek, tylko albo stoma, albo lek i stoma razem
W Polsce by zostac chir. szczęk. twarz. musisz skończyc albo lekarski (wtedy specka trwa 6 lat), albo stome (też 6 lat), albo lek i stome (skrócony czas specjalizacji 5 lat).
smurf
Posty: 30
Rejestracja: 25 maja 2008, o 10:50

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: smurf »

dzięki:)
souljah
Posty: 107
Rejestracja: 25 mar 2009, o 16:45

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: souljah »

Mi się wydaje, że koleżanka źle zrozumiała. Lekarsko-stomatologiczny to nie znaczy, że trzeba skończyć studia lekarskie i stomatologiczne, tylko od pewnego czasu nie ma już studiów stomatologicznych tylko lekarsko-dentystyczne, więc specjalizacje także są lekarsko-dentystyczne czy tam lekarsko-stomatologiczne.
Flyala
Posty: 37
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:54

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Flyala »

A propos powyższego -bo zdaje się jest to tytuł lekarz stomatolog czy jakoś tak . Mi jedna dentystka tłumaczyła że przecież dentysta do też lekarz .Stąd i tak to się nazywa .
Ale co do postów o kołach . To widzę że to nie takie hop-siup , jak pisze Kamil
Z tego co do mnie dotarło(nie WUM ) pomocni byli wprowadzający studenci z starszych roczników . To chyba oni mają moc sprawczą Ale piszcie jeszcze ! .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości