związek biały-czarny

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Anyanka
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2009, o 00:52

związek biały-czarny

Post autor: Anyanka »

Witam.

szukam troszeczkę pomocy. nie wiem czy dobrze trafiłam z działem.

Mam taki troszkę problem. jestem w związku z czarnoskórym mężczyzną. Nie chodzi mi o sprawy uczuciowe bo inaczej bym z nim nie była ale o. przyszłość naszych dzieci. chciałabym się dowiedzieć jakie są zagrożenia dla dzieci z mieszanego związku. Wiem że rasa to rasa i każda ma swoje przywary jak i zalety. Ale to wszytko to geny.

Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji na temat zagrożeń dla dzieci ze związku pary mieszanej? biało-czarnej? Chciałabym wiedzieć. jakie mogą nieść za sobą konsekwencje poczęcie Mulata". i jak sprawdzić i czy jest możliwość sprawdzić jaki kolor będzie dominujący. to dwa odmienne kolory skóry. Nawet w słońcu zachowuje się skóra rasy białej inaczej niż skóra rasy czarnej. Chcę tylko informacji.

Ani ja ani mój narzeczony nie cierpimy na żadne poważne schorzenia. Ja mam jedynie pewne problemy alergiczne - roztocza, cytrusy, kakaowce i orzechy. Mój partner ma problemy z roztoczem - tło alergiczne, ale to chyba choroba naszej cywilizacji może troszkę za bardzo sterylnej. Poważniejszych schorzeń nie było w naszych rodzinach. Moja mama ma problemy z tarczycą. W mojej rodzinie był i przypadek zawału jak i raka. U mojego partnera nie. (Staram się podać jak najwięcej szczegółów.)

może się to wydać rasistowskie ale starałam się znaleźć coś. popytać. nic. Coś mi się obiło o uszy że są problemy czasem. chciałabym wiedzieć zanim zdecydujemy się na dziecko

będę wdzięczna za każdą pomoc i odpowiedź.

Anyanka
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: związek biały-czarny

Post autor: Jakusz »

Po pierwsze - nie ma takiego pojęcia jak rasa.
Po drugie, zadałabyś te same pytania gdyby Twój partner był blondynem, a ty brunetką?
Po trzecie, nie da się przewidzieć jaki zestaw genów odziedziczy dziecko, więc nie da się przepowiedzieć alergii (jeśli te wystąpią) przyszłego dziecka.
Dzieci z mieszanych związków", są najczęściej zdrowsze, bo rodzice są od siebie oddaleni genetycznie bardziej, niż członkowie np. jednej społeczności/narodu itp. Mniejsza szansa na kumulację cech recesywnych u dziecka. Jeśli występują jakieś ukryte negatywne cechy w genotypie Twoim i twojego partnera to z uwagi na odległość genetyczną istnieje mała szansa, że się zdublują.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: związek biały-czarny

Post autor: malgosi35 »

Anyanka pisze:jak sprawdzić i czy jest możliwość sprawdzić jaki kolor będzie dominujący. to dwa odmienne kolory skóry
Czarna barwa skóry to cecha dominująca, uwarunkowana genami ilościowymi. Każdy gen dominujący w genotypie dziecka to taka kropla brązowego barwnika. Im więcej tych kropli tym ciemniejsze dzicko. Przy krzyżowaniu osobników skrajnie różnićcych się barwą skóry otrzymamy osobniki pośrednie. Natomiast przy osobnikach z domieszką (mulatów) możliwe jest otrzymanie w potomstwie całej gamy kolorystycznej (zjawisko nosi nazwę transgresji)

W załączniku masz to zjawisko przedstawione na przykładzie ziarniaka pszenicy. Zamiast czerwonej barwy wztaw brązową i będzie to obrazowanie dziedziczenia barwy skóry u złowieka (jest tylko więcej par genów)
Załączniki
ilościowe.doc
(324.5 KiB) Pobrany 313 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości