Brzoza rozpoznanie

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Szumwiatru
Posty: 197
Rejestracja: 18 gru 2008, o 10:20

Brzoza rozpoznanie

Post autor: Szumwiatru »

Proszę podajcie jakiś złoty środek na to. Mam też pytania.

-Brzoza omszona powinna nie mieć lub mieć małą ilość brodawej żywicznych. A ile to jest dużo a ile mało? Widziałem brzozę omszoną, która miała ich sporo. Gdy wziąłem pod dużą lupę szczyt brzozy brodawkowatej to była intensywnie wysłana brodawkami ale i bardzo lepka i lśniące od płynów. Czy u brzozy omszonej też będę miał to zjawisko?

-Orzeszki brzozy omszonej mają falbankę do 1,5 raza większą niż sam orzeszek. U brodawkowatej 2-3 razy większą. Ale zawsze rozcierając sobie ten owocostan mamy także do dyspozycji takie łuseczki, w których schowane są owe orzeszki. Zauważyłem, że u brzozy omszonej dwa ramina tej łuseczki są dość dlugie i wyginają się w różki. U omszonej na obrazkach są o wiele mniejsze i nie wyginają się. Czy tak jest zawsze?

No i cóż. Resztę zostawiam Wam. Chciałbym jednak, byście, o ile to możliwe, podali cechy, które ma brodawkowata a omszona NIE ma. Coś jednoznacznego. Ale właściwie wszystko może pomóc.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości