Wpływ studiów na własną postawę prozdrowotną

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu

Czy studia na kierunku medycznym lub sam okres studiów wywarł jakis wpływ na moja postawę prozdrowotyną?

Nie
2
40%
Tak, na plus
2
40%
Tak, na minus
1
20%
 
Liczba głosów: 5

270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Wpływ studiów na własną postawę prozdrowotną

Post autor: 270285 »

Czyli mówiąc krótko, czy wprowadzam w życie to co mi wbijaja do głowy na wykładach/ćwiczeniach typu zdrowe odżywianie ograniczenie używek badania kontrolne itp?

Czy wręcz przeciwnie?

To zaczne W moim przypadku okres studiów w żaden sposób nie zmienił na lepsze mojej postawy prozdrowotnej, a wręcz przeciwnie. Jem byle jak, byle co i byle gdzie zaczełam uzywać zatrważających ilości soli znacznie więcej czasu spedzam przed komputerem i to nie zawsze dlatego że musze w zime dalej chodze bez czapki. O używkach już nie wspomnę, bo na studiach to zrozumiałe A i jak jestem w labie, to nieraz gdy szefostwo nie patrzy pracuje bez rękawiczek, bo tak wygodniej.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Wpływ studiów na własną postawę prozdrowotną

Post autor: Biochejter »

Z tym wyjątkiem że ja obsesyjnie noszę rękawiczki w labie (wszystko przez przewrażliwioną panią dr od biochemii klinicznej hehe), to reszta prawie że identycznie u mnie wygląda ]
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Wpływ studiów na własną postawę prozdrowotną

Post autor: godziasia »

hej,270285, a słyszałaś takie powiedzenie szewc bez butów chodzi"? U mojej mamy w ośrodku w jakiejś tam sytuacji okazało się, że. połowa pielęgniarek nie jest zaszczepiona na pewną chorobę, na którą powinny być zaszczepione niektóre nawyki, jak sądzę (to tylko moje domysły, dopiero zaczynam studia), np jedzenie byle jak byle gdzie itd wynikają czasem z braku czasu
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Wpływ studiów na własną postawę prozdrowotną

Post autor: yeast »

Mam wrazenie, ze to jest habituacja, szczegolnie w labie - jak sie robi to samo tysieczny raz to czasem sie nie zastosuje wszystkich srodkow ostroznosci. A co do odzywiania i uzywek - studenci maja wieczny low cost i jakos sie trzeba odstresowacP.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości