Reakcje organizmu na diecie wysokobialkowej

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Reakcje organizmu na diecie wysokobialkowej

Post autor: Marcin_skc »

Dieta proteinowa jest jedną z najskuteczniejszych diet odchudzajacych, zastanawia mnie jakie szlaki w organizmie powodują chudniecie na tej diecie w tempie porównywalnym do głodówki.
Zrobiłem schemat szlaków zachodzących w organizmie przy duzym spożyciu białka i małym spożyciu tłuszczu i węglowodanów, dostępny jest w załaczniku.
Oczywiscie schemat moze mieć błedy, lub moze brakowac w nim jakiś reakcji, dlatego prosze o ewentualne poprawki. Chcę poprostu wiedzieć, czy dobrze rozumiem wpływ białek na organizm.
Załączniki
schemat.doc
(26 KiB) Pobrany 55 razy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Reakcje organizmu na diecie wysokobialkowej

Post autor: Medycyna Lwów »

schemat jest błędny - ciała ketonowe nie są sygnałem dla ośrodków głodu i sytości w podwzgórzu, a jedynie stanowią pożywienie dla tkanki mózgowej. CO do diety wysokobiałkowej nie do końca jest to prawda, dieta wysoko lipidowa jest dietą odchudzającą (ale jak dla mnie bardziej wyniszczająca organizm).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości