Psy typu wilk

Wolf
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2009, o 14:36

Psy typu wilk

Post autor: Wolf »

W dzieciństwie miałem psa, który był bardzo podobny do wilka. Dość duży, dobrze zbudowany itd. Nie wiem jaka to była rasa Na pewno nie haski. Za rok będę kupował takiego psa, teraz czekam ponieważ mam problemy z czasem

Proszę o podpowiedzenie mi różnych ras przypominających wilki (proszę też o zdjęcia), opisy własnych doświadczeń itd. Psa chcę trzymać w domu, lecz mam też podwórko, więc pies miałby gdzie polatać". Chcę wybrać psa, który nie sprawiałby wielu problemów, lecz był towarzyszem i zarazem psem obronnym. Słyszałem, że np. Haski jest psem energicznym ale tchórzliwym.


Z góry thx
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Psy typu wilk

Post autor: malwka »

Hm. Nie można w sumie powiedzieć jednoznacznie, że pies danej rasy jest wesoły/tchórzliwy/leniwy itd. Rasa to tak na prawdę w większości eksterier, tylko trochę charakteru a reszta cech jest indywidualna. Jeden husky może być tchórzliwy, drugi może być przykładem odwagi i stanowczości. Wiele zależy też od wychowania a także od relacji z matką i pozostałymi szczeniętami w początkowym okresie życia.

Jeśli chodzi o psy w typie wilka to chyba najbardziej podobne są czechosłowackie wilczaki. Te jednak z natury są sporymi indywidualistami (i tu raczej w większości ) chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki, tak jak pisałam wcześniej Zdjęć i informacji o rasie znajdziesz mnóstwo wpisując wilczak w jakąkolwiek wyszukiwarkę
Wolf
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2009, o 14:36

Re: Psy typu wilk

Post autor: Wolf »

malwka pisze:Hm. Nie można w sumie powiedzieć jednoznacznie, że pies danej rasy jest wesoły/tchórzliwy/leniwy itd. Rasa to tak na prawdę w większości eksterier, tylko trochę charakteru a reszta cech jest indywidualna. Jeden husky może być tchórzliwy, drugi może być przykładem odwagi i stanowczości. Wiele zależy też od wychowania a także od relacji z matką i pozostałymi szczeniętami w początkowym okresie życia.

Jeśli chodzi o psy w typie wilka to chyba najbardziej podobne są czechosłowackie wilczaki. Te jednak z natury są sporymi indywidualistami (i tu raczej w większości ) chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki, tak jak pisałam wcześniej Zdjęć i informacji o rasie znajdziesz mnóstwo wpisując wilczak w jakąkolwiek wyszukiwarkę

Osobiście już wcześniej rozważałem wilczaka ceskiego ] ale boję się, że nie trafie takiego wyjątku

[ Dodano: |5 Sie 2009|, o 00:45 ]
Malamut Alaskan

"Łagodne usposobienie malamuta sprawia, że nie nadaje się on na stróża posesji. Posiada jednak doskonałe wyczucie sytuacji i potrafi odróżnić z jakimi intencjami zjawił się u nas gość. Jeśli my przywitamy go serdecznie - pies również. Jeśli intencje gościa nie są przyjazne, silnie związany z nami uczuciowo malamut bedzie reagował niespokojnie. Nigdy nie oczekujmy jednak, że będzie nas bronił zębami i nawet szkolenie w tym kierunku nie przyniesie żadnego skutku. Jakkolwiek malamut jest psem niezwykle przyjecielskim w stosunku do ludzi, tak trochę inaczej rzecz się ma jeśli chodzi o jego kontakty z innymi zwierzętami. Tu uwidaczniają się pewne cechy dominacyjne w stosunku do innych psów. Zwykle to on musi być szefem", jednak nie sprowokowany w żaden sposób przez innego psa, który okaże mu uległość - nie powinien zaatakować. Skłonność do polowań może sprawić, że malamut rzuci się w pogoń za sarną czy zającem."

Czy to oznacza, że pies nie będzie mnie bronił choć wyczuwa zagrożenie

[ Dodano: |5 Sie 2009|, o 01:07 ]
Typuje Alaskana i Haskyego, tylko żebym mógł też ufać takiemu psu w trudnych sytuacjach
(chodzi o obronę)
Reakcja

Re: Psy typu wilk

Post autor: Reakcja »

Hm Jeśli chodzi o psa podobnego do wilka, to równie dobrze mógłby to byc owczarek niemiecki. Też potocznie bywa nazywany wilczurem. xD
Wolf
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2009, o 14:36

Re: Psy typu wilk

Post autor: Wolf »

Reakcja pisze:Hm Jeśli chodzi o psa podobnego do wilka, to równie dobrze mógłby to byc owczarek niemiecki. Też potocznie bywa nazywany wilczurem. xD
Lubię owczarki ale chcę też namaszczenie jak u wilka ]
Reakcja

Re: Psy typu wilk

Post autor: Reakcja »

Wolf pisze:Lubię owczarki ale chcę też namaszczenie jak u wilka ]
A, to rzeczywiście owczarek za bardzo nie pasuje co do Twoich wymagań :}
Granhero
Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2009, o 12:41

Re: Psy typu wilk

Post autor: Granhero »

W sumie najbardziej zbliżony do wilka jest wilczak czechosłowacki. Ale psy tej rasy nie są łatwe do wychowywania, wymagają dużo czasu, cierpliwości itp. To dość trudna rasa.
Awatar użytkownika
Ollie
Posty: 443
Rejestracja: 17 gru 2008, o 16:56

Re: Psy typu wilk

Post autor: Ollie »

Podobnymi psami są też Wilczaki Saarloosa. Jest to najprawdopodobniej mieszanka owczarka niemieckiego i wilka europejskiego. Nie jest to jednak pies użytkowy. Jest to pies łagodny, rodzinny, ale trudno się go szkoli ze względu na jego strachliwość.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości