Jak chronić pieprzyki przed UVB

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
xienka

Jak chronić pieprzyki przed UVB

Post autor: xienka »

hej wyjeżdżam na wakacje na 14 dni do Turcji, wiadomo, że tam jest silne słońce itp. mam 4 groźne pieprzyki (byłam u dermatologa i tak on stwierdził) mówił, że nie mogę się opalać itp. Ja nawet nie lubię się opalać, ale będę tam narażona na działanie tych promieni UVB, np. jak będę pływać, i tak dalej. Głównie te groźne znamiona mam tam, gdzie mój jednoczęściowy strój zasłania je (na dekoldzie, na brzuchu, plecach). Jednak dowiedziałam się, że przez strój promienie UVB docierają (UVA nie-ale te UVB są groźniejsze dla znamion). To prawda waszym zdaniem? czy lepiej te wszystkie posmarować filtrem 50 ?

PS: jednak boję się na takiego 1 stosować jakieś te kremy bo pamiętam, jak rok temu go smarowałam, to wtedy złuszczył się jakby mocno. hmmm nie wiem jak to opisać/
dziękuję z góry za odpowiedź, pozdrawiam
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: Jak chronić pieprzyki przed UVB

Post autor: tusiulka »

Ja słyszałam, że pieprzyki najlepiej czymś zasłaniać np zaklejać jakimś kawałeczkiem plastra czy coś. A co docieraniu UVB przez strój kąpielowy szczerze powiem, że pierwszy raz słyszę. Zawsze wydawało mi się, że tam gdzie jest ubranie, tam jest bezpiecznie".
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Jak chronić pieprzyki przed UVB

Post autor: WalnietyDesko »

hmm pieprzyków to się raczej niczym nie zakrywa, bynajmniej nie słyszałem. Skórę tak, aby nie pojawiły się nowe. Od tego są blokersy z wysokimi filtrami dostępne w każdej aptece.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak chronić pieprzyki przed UVB

Post autor: Medycyna Lwów »

oczywiście pieprzyk można ostrożnie zakleić specjalnym ochronnym plasterkiem. Pieprzyki to nie żarty, więc trzeba uważać.
xienka

Re: Jak chronić pieprzyki przed UVB

Post autor: xienka »

ale lepiej zaklejać czy smarować?
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Jak chronić pieprzyki przed UVB

Post autor: Mercedes »

tusiulka pisze:A co docieraniu UVB przez strój kąpielowy szczerze powiem, że pierwszy raz słyszę. Zawsze wydawało mi się, że tam gdzie jest ubranie, tam jest bezpiecznie".
Może nie bezpiecznie, a bezpieczniej . Im grubszy materiał i gęstszy ścieg tym bezpieczniej. Podobno jeans ograniczają promieniowanie w 90%, a bawełna z której robi się koszulki w 60%. Pewniejsza informacją jest to, że należy unikać intensywnego słońca i stosować apteczne kremy z filtrami
xienka

Re: Jak chronić pieprzyki przed UVB

Post autor: xienka »

czyli taki strój kąpielowy ile może chronić 30%? To wiem, a wiecie może w jakich porach w Turcji trzeba unikać promieniowania? od 12 do 15 ?
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Jak chronić pieprzyki przed UVB

Post autor: Mercedes »

Myślę że 12 - 15 wystarczy, nie można przecież poświęcić całego czasu z wakacji w Turcji na unikaniu promieniowania
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości