przeniesienie na WUM z UM w Lublinie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
takatam
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2009, o 12:58

przeniesienie na WUM z UM w Lublinie

Post autor: takatam »

Czy ktoś się orientuje, czy da się przenieść na WUM z lekarskiego w Lublinie po 1szym roku? czy ze względu na inne warunki rekrutacji (w Wawie +fizyka) nie jest to wogóle możliwe?
A jeżeli ktoś z waszych znajomych dokonał takiego przeniesienia^^ to jakie warunki trzeba spełnić? chodzi mi o np średnia 5,0 czy coś w tym stylu?
kazde info jest cenne
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie na WUM z UM w Lublinie

Post autor: a_niap »

Po pierwszym raczej nie - w Lublinie nie ma histologii na tym roku, a na WUMie jest, a to nie jest przedmiot z serii zapełniaczy a i egzamin z niego jest na drugim roku w sesji zimowej, wiec raczej by sie nie dalo chodzic z pierwszym rokiem na te zajecia.

Co do warunków rekrutacji ze bez fizyki to raczej nie jest problem. A srednia - wiadomo, im wyższa tym lepiej (w razie gdyby bylo za duzo chetnych na przeniesienie to kogos musza wybrac), ale nie ma jakiegos minimum sredniej. Wazne, zeby miec przedmioty pozaliczane na innej uczelni.

Oczywiscie zeby sie moc wogole przeniesc to na uczelni NA ktora sie pzrenosisz musza byc wolne miejsca na danym roku na ktory chcesz isc, ale z tym nie ma problemów.

p.s. juz sie chcesz z lublina przenosic?
takatam
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2009, o 12:58

Re: przeniesienie na WUM z UM w Lublinie

Post autor: takatam »

Tak własciwie to lepiej dla mnie zostac w Lublinie, blizej domu no i chyba niższy poziom=łatwiej niż na WUMie?:D ale mój chłopak zaczyna studia w Warszawie więc. czego sie nie robi z miłości:P jezeli tylko by była taka mozliwosc to przeniosłabym sie jak najszybciej. Czyli, a_niap, przeniesienie takie jest mozliwe najszybciej po którym roku- zeby nie było az tak widać tych różnic programowych?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie na WUM z UM w Lublinie

Post autor: a_niap »

Tak po dwóch latach chybawtedy te głowniejsze przedmioty sie pokrywają, a te dodatkowe można dorobić z rokiem wcześniejszym.

A informacja o przeniesieniach:

Podania o przeniesienie z innej uczelni na WUM można składać od 3 sierpnia do 17 sierpnia 2009 r. Potrzebne dokumenty: podanie do dziekana, xero indeksu, zaświadczenie o średniej z zaliczonych lat oraz zaświadczenie z komisji rekrutacyjnej o ilości punktów zdobytych podczas rekrutacji.

(nie wiedziec dlaczego umieszczona na stronie w dziale informacji dla studentów IWL)

A tak szczerze to może zaproponujesz chłopakowi żeby on sie pzreniósl? Bo w przypadku pzreniesienia z Lublina do Warszawy - pomijajac juz to ze masz blizej do domu a to jest najwiekszy plus - to wierz mi, nie warto.
takatam
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2009, o 12:58

Re: przeniesienie na WUM z UM w Lublinie

Post autor: takatam »

hmmm on niestety nie moze sie przeniesc bo studiuje kierunek którego nie ma na lubelszczyznie/ teoretycznie, nie wiadomo czy za te 1-2 lata jeszcze bedziemy razem^^ ale tak na zapas się pytałam o przeniesienie.
a mogłabyś rozwinąć, dlaczego nie warto sie przenosic z Lublina na WUM? pomijając odległość od domu, bo to mnie nie przeraza) wiesz moze cos na temat medycyny w Lublinie? mogłabym prosic o małe porównanie WUMu i UM w Lublinie?:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości