Muchołówka

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
TEN30
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2009, o 14:07

Re: Muchołówka

Post autor: TEN30 »

czesć, słuchajcie zakupiuje tego zwierza potrzebuje kilku info. jak podlewać czy ziemia jest ważna, jak z dokarmianiem, czy mam jej pomagać albo jak często dokarmiać, jak z podlewaniem a i nie zabardzo kumam z tą jesienią? piszecie coś ze wiendnie jesienia a na wiosnę się budzi? trzeba ja wtedy podlewac i czy naprawde ma siedzieć po ciemku w piwnicy? a teraz głupie czy można dac jej kawałek mięsa nie mam na myśli kotleta. dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Muchołówka

Post autor: Tahtimittari »

ezaris, na Twoim zdjęciu nie bardzo widać, czy te łapki są zepsute, czy wszystkie żywe jeśli są jakieś martwe, to je usuwaj.

TEN30 - nie musisz jej dokarmiać (mięso w typie kotleta to całkiem bez sensu), ewentualnie jakby bardzo dłgo nic nie miała to jakiegoś małego owadzika ewentualnie. Za to nie można ich w ogóle nawozić i to jest istotne, mogą się korzenie zniszczyć.
Podlewanie u mnie wygląda tak, że doniczka z dziurkami w denku stoi na podstawce w której zawsze jest trochę wody, codziennie ją uzupełniam (ostatnio coś szybko znikała,aż się dziwiłam i raz przyłapałam jak mi ją kot wypija).
jesienią jeszcze muchołówki nie miałam,ale z tego co słyszałam, to właśnie do ciemnego miejsca ją należy wstawić i tam sobie przeczeka zimę.
TEN30
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2009, o 14:07

Re: Muchołówka

Post autor: TEN30 »

dzięki za odpo) gdzie w warszawie można kupić? jest na alegro ale ćwok sie nie odzywa i kiszka
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Muchołówka

Post autor: Tahtimittari »

Co do Warszawy to nie pomogę dokładnie, bo nie znam tego miasta - ale po prostu nawet w jakiejś większej kwiaciarni sprawdzić czy nie ma. Widziałam w Krakowie w kwiaciarni, że były muchołówki.
Ja np. moją kapturnicę dorwałam na wystawie storczyków, a muchołówkę na giełdzie terrarystycznej. Także mogą być w takich miejscach również.
Fencek
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:15

Re: Muchołówka

Post autor: Fencek »

Witam

Mam nie lada problem. Zauważyłem, że ostatnio zaczynają czernieć mi listki mojej muchołówki, aż do momentu kiedy można zauważyć zaawansowany proces gnilny. Co zrobić aby pomóc mojej roślince? Serdecznie proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Muchołówka

Post autor: Tahtimittari »

Może za mało wody ma? Powinna mieć stale coś wody w podstawce.
david19o2
Posty: 6
Rejestracja: 9 paź 2009, o 17:16

Re: Muchołówka

Post autor: david19o2 »

Cześć

Jestem tu nowy, to mój pierwszy post. Chce sobie kupić muchołówkę red dragon. Mieszkam w gdańsku i nie wiem gdzie kupić. W OBI nie ma tej odmiany, a inne są marne i 4 razy droższe niż w necie. Chce kupić w internecie, tylko się boje czy dojdzie cala. Bo po kilku dniach w ciemnym pudelku, bez wody i jedzenia chyba coś jej się stanie. Po za tym ta nieostrożność na poczcie. Czy nie będzie połamana i czy przeżyje taka podróż Jesli kupie w necie to chyba to bedzie ta.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 9 paź 2009, o 17:33 przez david19o2, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Muchołówka

Post autor: Tahtimittari »

Możesz ją zamówić kurierem, jakimś priorytetem, żeby jechała np tylko jeden dzień. Są różne opcje dostawy.
A co do tego gdzie można kupić pisałam już na poprzedniej str tematu, zajryj tam)
david19o2
Posty: 6
Rejestracja: 9 paź 2009, o 17:16

Re: Muchołówka

Post autor: david19o2 »

juz nie trzeba, znalazlem sklep gdzie mozna kupic(centrum ogrodnicze)
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Muchołówka

Post autor: Jakusz »

david19o2 pisze: Bo po kilku dniach w ciemnym pudelku, bez wody i jedzenia chyba coś jej się stanie.
Tylko pamiętaj, że roślina, to nie zwierzak i jej się nie karmi", bo twoje obawy co do wysyłki mogą wskazywać, jakbyś obawiał się, że roślina zginie z głodu".
david19o2
Posty: 6
Rejestracja: 9 paź 2009, o 17:16

Re: Muchołówka

Post autor: david19o2 »

Nie, po prostu nie wiedziałem czy będzie najedzona kiedy ja wyślą.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Muchołówka

Post autor: Tahtimittari »

Muchołówki tak w ogóle często karmić się muszą, na tyle co złapie sama to jej wystarczy.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Muchołówka

Post autor: Jakusz »

Tahtimittari pisze:Muchołówki tak w ogóle często karmić się muszą, na tyle co złapie sama to jej wystarczy.
Wybacz, ale to zdanie nie ma sensu logicznego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości