rozciąganie

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: rozciąganie

Post autor: Eklerka »

Savok pisze:Eklerka, masz bardzo. dziwne podejscie do ludzkiego ciala.Dziecku latwiej zrobic niedwracalna krzywde, wiec robmy ja czesciej"? No bez przesady
to nie jest moje podjescie, ja wiem ze to złe. Ale majac 5 lat i zaczynajac tanczyc nie wiedziałam tego. A wszystkie tancerki klasyczne co do jedenj maja krzywe kosci stawy bo sie zdeformowały. Balet jest swego rodzaju torturą. Ale dopóki sie to robi to wychodzi sie z załozeniatak ma byc a boli bo ma bolec- tak tłumacza nauczyciele.
Savok pisze:Jesli Jakis taniec wymaga wykrecenia czy bzdeformowania stawowo tym bardziej nie powinien byc dozwolony dla dzieci.
ale tylko u dzieci da siepoprzestawiac stawy wmiare bezbolesnie. Ja tego nie popieram, ja tylko mowie jak jest. Ja sama z tego powodu jestem teraz hmmm no troche niepełnosprawna, bo co nie zrobie to zaraz cos boli, zacina sie bo mam zniszczone stawy.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: rozciąganie

Post autor: biolga »

Oj, moje ulubione ćwiczenia- stretching Jestem bardzo rozciągnięta, bo jest związane ze sportem, który trenowałam. Powiem, że rozciąganie wpływa bardzo na samopoczucie, dużo łatwiej jest wykonywać wiele czynności. Gorąco wszystkim polecam
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: rozciąganie

Post autor: fimona »

hmm, w zasadzie rozciaganie ma duzo plusów. ale z drugiej strony hipermobilność nie jest taka dobra.
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: rozciąganie

Post autor: marti91 »

Ja się ostatnio zdziwiłam trochę, bo normalnie rozciaganie przed treningiem jest polecane, a ja wyczytałam ostatnio, że to zmniejsza efektywność mięśni, więc lepiej sie rozciagać po treningu.
W każdym razie ja wolę, żeby moje mięśnie miały mniejszą efektywność, niż żeby mi się co nieco naderwało czy choćby naciagnęło.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: rozciąganie

Post autor: fimona »

mysle, ze chodzi o to, ze efektywnosc miesni jest wieksza, gdy sa one rozciagniete o ok. 15%, a wieksze rozciagniecie faktycznie zmniejsza sile rozwijana w miesniach.

jesli chodzi o rozciaganie PO treningu to slyszalam tylko info o wygladzie miesnim ze miesnie sa smuklejsze, a nie zbite jak to u niektorych widac. szczegolnie wazne jest to dla kobiet, ktore nie chca wygladac jak kulturysci, ktorzy zamiast miesnia maja pilkę pod skora

jakie sa aspekty zdrowotne rozciagania PO, tego nie wiem.
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: rozciąganie

Post autor: bajer »

ja wiem co do rozciągania tylko tyle że najpierw trzeba zrobić rozgrzewkę i rozgrzać mięśnie zanim zabierzemy się do rozciągania, rozciąganie nierozgrzanych mięśni może doprowadzić właśnie do naderwania sobie czegoś

co do rozciągania po treningu, z opowieści i własnego doświadczenia, wiem że znacząco zmniejsza to zakwasy, obrazowo to tłumacząc mięsień jest jak gąbka a rozciąganie to wyciskanie kwasu mlekowego z mięśni

informacja jeden od trenera koszykówki, informacja 2 od kanadyjkarza czyli wszystko bezpośrednio ze świata sportu
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: rozciąganie

Post autor: fimona »

ale zakwas to nie jest nagromadzenie kwasu mlekowego
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: rozciąganie

Post autor: dragonka »

fimona pisze:miesnie sa smuklejsze, a nie zbite jak to u niektorych widac.
Takie miejsca gdzie mięsień jest zbity nie przynoszą nic dobrego i bez rozciągania, przez utrzymywanie tej samej pozycji przez dłuższy czas można się takich miejsc dorobić. Pozbyć się tego można przez dobry masaż, ale taki dobry masaż boooli
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: rozciąganie

Post autor: bajer »

fimona pisze:ale zakwas to nie jest nagromadzenie kwasu mlekowego
są różne teorie z tego co sprawdziłem bo nie dał mi to spokoju, jedni powiedzą że też ma to wpływ inni powiedzą inaczej, tak to jest z teoriami
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: rozciąganie

Post autor: fimona »

wlasnie chodzi o to, ze teoria zakwasow z kwasem mlekowym jest juz prawie zaniechana. zakwasy to nic innego jak mikrouszkodzenia, naderwania wlokien miesniowych, dlatego boli. kwas mlekowy jest usuwany w czasie ok godziny, w zaleznosci od jego ilosci, na pewno. to info jest od mojej biochemiczki. zanim mi to powiedziala, sama myslalam ze zakwas to nagromadzenie kwasu mlekowego, bo nawet nazwa tak ladnie pasuje.

dragonka, no wlasnie, bez rozciagania. czyli jakis sens w mojej wypowiedzi jest dzieki!
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: rozciąganie

Post autor: sasanka55 »

fimona pisze:wlasnie chodzi o to, ze teoria zakwasow z kwasem mlekowym jest juz prawie zaniechana. zakwasy to nic innego jak mikrouszkodzenia, naderwania wlokien miesniowych, dlatego boli. kwas mlekowy jest usuwany w czasie ok godziny, w zaleznosci od jego ilosci, na pewno. to info jest od mojej biochemiczki. zanim mi to powiedziala, sama myslalam ze zakwas to nagromadzenie kwasu mlekowego, bo nawet nazwa tak ladnie pasuje.
rany, też byłam uczona że zakwasy są związane z nagromadzeniem kwasu mlekowego przecież zakwasy są zjawiskiem niezwykle częstym - a mikrouszkodzenia, naderwania - to brzmi już groźnie orientuje się ktoś w najnowszych doniesieniach?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości