Szpic miniaturka

Wiolka z baru
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2009, o 06:24

Szpic miniaturka

Post autor: Wiolka z baru »

Wiem, że w Internecie jest milion stron na temat tego psa,
jednak nigdzie nie mogę znaleźć ceny za szczeniaczka BEZ rodowodu.
Czy ktoś zna się na tym i mógłby mi powiedzieć?
Jeszcze coś - Zzpic miniaturka i Szpic mały to to samo?

z góry dziękuję.

[ Dodano: |28 Sie 2009|, o 08:23 ]
*szpic
ja_sama
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2008, o 19:35

Re: Szpic miniaturka

Post autor: ja_sama »

Szpic miniaturowy (pomeranian) to nie to samo co szpic mały. Wysokość w kłębie nie przekracza u niego 22cm (18-22cm), u małego to 26cm (+/- 3cm). Poza wielkością nie ma chyba zbyt dużych różnic między tymi rasami.
Wiolka z baru
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2009, o 06:24

Re: Szpic miniaturka

Post autor: Wiolka z baru »

dzięki, a ktoś wie ile kosztują miniaturki?
Awatar użytkownika
cole
Posty: 25
Rejestracja: 15 sie 2009, o 19:57

Re: Szpic miniaturka

Post autor: cole »

okolo 800 zlotych bez rodowodu z rodowodem 2000
Wiolka z baru
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2009, o 06:24

Re: Szpic miniaturka

Post autor: Wiolka z baru »

dzięki. I jeszcze jedno. W pierwszej lepszej hodowli nie znajdę tego pieska, tym bardziej bez rodowodu. W schronisku tym bardziej. Czy wie ktoś, gdzie można znaleźć tą rasę?
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Szpic miniaturka

Post autor: marti91 »

Jeśłi chcesz kupić bez rodowodu, to gratuluję decyzji o kupnie jakiegoś pomieszanego yorka w niczym nie przypominajacego szpica
Dexter_J

Re: Szpic miniaturka

Post autor: Dexter_J »

marti91 pisze:Jeśłi chcesz kupić bez rodowodu, to gratuluję decyzji o kupnie jakiegoś pomieszanego yorka w niczym nie przypominajacego szpica
Trzeba by być ślepym, żeby nie rozróżnić pomieszanego yorka od szpica, więc się nie martw
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Szpic miniaturka

Post autor: talagia »

Po pierwsze niestety nie dostaniesz nigdzie szpica bez papierów i nie z hodowli. Jeżeli interesuje cie pies w typie szpica (bo jak rozumiem zalezy ci tylko i wylacznie na wygladzie i tylko w tym pies ma przypominac szpica) to zapraszam do przeglądania stron internetowych schronisk, adopcji.
Wpisz w google szpice adopcje", mi wyskoczyło kilkanaście ciekawych stron z potrzebującymi psami. Zaoszczedzisz sporo kasy, nerwów i przyczynisz sie do uratowania jakiegos psiaka.

Jeżeli chcesz prawdziwego szpica to zapraszam do wpisania pomeranian hodowla i kontaktowania sie z hodowcami, czy nie urodziły im sie tzw. pety", a wiec psy, ktore nie nadaja sie na wystawy i sa sprzedawane czesto nawet za pół ceny.

Niestety z tego co widze, to nawet nie wiesz o jakiego szpica ci chodzi, a to nie wrozy za dobrze Warto poczytac o konkretnej rasie, ponieważ ja znam przynajmniej 9 ras szpiców i gwarantuje, ze wszystkie sie od siebie roznia

Dexter_J błagam cie. Dziewczyna nawet nie wie jakiego chce szpica i myslisz, ze bedzie wiedziała jak ma wyglądać rasowe szczenie tej rasy? Co jesli dostanie psa o wygladzie puchatej kuleczki, z ktorego wyrośnie na 60 kilogramowe bydle?

przykład szczeniak szpica wilczego

i GWARANTUJE Ci, ze jak ktos da ci szczenie owczarka niemieckiego i powie, ze uszka to postawia sie pozniej itp, to laik nie zauwazy zadnej roznicy.
Dexter_J

Re: Szpic miniaturka

Post autor: Dexter_J »

Gratulacje, szpic ze schroniska ltrotfl2 A skąd wiesz, że ona nie chce rasowego szpica z rodowodem? Takie sformułowanie nie padło.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Szpic miniaturka

Post autor: talagia »

Wiolka z baru pisze: jednak nigdzie nie mogę znaleźć ceny za szczeniaczka BEZ rodowodu.
[ Dodano: |28 Sie 2009|, o 08:23 ]
*szpic
Nie padło? Ja zauwazylam, ze to pierwsze kryterium.
Gdzie napisalam szpic ze schroniska ? pies W TYPIE szpica, a i owszem
Dexter_J

Re: Szpic miniaturka

Post autor: Dexter_J »

Przepraszam, mój błąd, zwracam honor.
opiumtattoo
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2010, o 11:11

Re: Szpic miniaturka

Post autor: opiumtattoo »

Dexter_J pisze:Gratulacje, szpic ze schroniska ltrotfl2 A skąd wiesz, że ona nie chce rasowego szpica z rodowodem? Takie sformułowanie nie padło.

Bardzo ciekawe. Otóż chciałabym Ci wyjaśnić ,że stałam się posiadaczką POMERANIAN-a rasowego bez rodowodu ze schroniska. Pies ma 6 miesięcy , oglądał go hodowca i stwierdził iż jest to psiak czystej rasy. ( prawdopodobnie ukradziony, co jest tu nagminne jeżeli chodzi o rasowe psy ) Adoptowałam go z GSPSA, i zapłaciłam jedyne 70 euro, a nie jak z hodowli i z rodowodem powyżej 400 euro . Tak wiec nie mów mi , że jest to niemożliwe. A Tobie Wiolka życzę powodzenia i wytrwałości Na pewno gdzieś tam czeka na Ciebie Twój psiak .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Szpic miniaturka

Post autor: talagia »

opiumtattoo twoj pies ma tatuaz i chip?
I na jakiej podstawie hodowca stwierdzil, ze to jest pies CZYSTEJ rasy? To jakas kpina. Zrobił mu badania krwi?
Ja moge powiedzieć na ulicy, ze jakiś pies jest rasowy i co? Nagle zostanie rasowcem bo tak powiedział jakiś hodowca?

No i poczatek zdania rasowy bez rodowodu to juz sie wyklucza poniewaz NIE MA czegos takiego. Rany czemu ludzie za wszelka cene chca zrobic ze swoich psow rasowce =0 To tak jakby kupic malucha, wyklepac go na mercedesa i udawac, ze ma sie mercedesa bo przeciez tak wyglada!"
Litości. Skoro wstydzicie sie posiadac kundle (czego totalnie nie rozumiem, pies jak pies.) to trzeba zalozyc skarbonke i kupic psa w hodowli.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości