Biologia-moja przyszłość?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Link

Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: Link »

Witam. Zakładam nowy temat poniewaŻ niewiem co robić. Jestem uczniem 2 klasy technikum informatycznego. Przed szkołą średnią to właśnie z tym przedmiotem wiązałem swoje plany Życiowe/zawodowe. Jednak skonczyłem pierwszą klase i wiem ze to jednak nie do końca to.No moŻe nie jest aŻ tak zle, ale niedawno przeglądając strone UAM natknąłem się bardzo ciekawy (przynajmniej dla mnie :) ) kierunek, a mianowicie BIOINFORMATYKA. Od tego czasu nie marze o niczym innym by studiować właśnie ten kierunek! Jednak w mojej szkole realizuje się tylko biologie w trybie podstawowym. Zakupiłem juŻ więc kilka podręczników i zacząłem przerabiać wszystko w swoim zakresie. Ale sam niewiem czy jest w tym sens.Prosiłbym bardzo o wasze opinie na temat tego:
-czy da sie SAMEMU zrealizować program biologi rozszerzonej?
-z jakich pomocy (podręczników itp.) korzystać?
-czy trudno jest się dostać na ten kierunek( BioInformatyka) (jakie są progi punktowe, czy kierunek ten jest bardzo oblegany itp.)?
-czy jest ktoś kto na forum, kto robi (lub robil) podobnie? (nauka przemiotu we własnym zakresie)?
Prosze równieŻ o wszystkie rady, uwagi itp. Pozdrawiam i licze na pomoc! :)
Crunch
Posty: 26
Rejestracja: 23 sie 2006, o 12:32

Re: Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: Crunch »

Dla chcącego. itd itd

Sam też myśle nad pójściem na ten kierunek, tyle ze ja mam biologie rozszerzoną, a informatyke taką, ze koń by sie uśmiał, na szczęscie znam sie na tym jako tako i znam dwa języki programowania, więc myśle ze z tym większego kłopotu miał nie będe jak coś Jak będziesz sie systematycznie uczył, to masz jeszcze szanse sie nauczyc tego wszystkiego, a troche tego jest. Najlepiej idz na korki.

A co po takiej bioinformatyce można robić ? Bo nie chciałbym zostać jakimś człekiem ledwo wiążącym koniec z końcem z 700zł na miesiąc bez perspektyw na przyszłość.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: Vinci »

Oczywiście, ze sie da zrealizowac rozszerzony program samemu, jesli masz ksiazki z tego zakresu to zrob sobie z nich notatki i sie naucz, do tego polecamNotatki z lekcji (biologia) tak sie nazywa taka ksiazeczka. Z resztą na forum jest juz temat o podręcznikch. Nauczyciel jest pomocny przy nauce i moge sie zalozyc ze twoja nauczycielka zawsze ci pomoze jesli nie bedzesz czegos rozumiał i bedze jeszcze zadowolona.
Ja sie poczęsci uczyłem sam do matury, chodzilem na lekcje ale z notatek i ksiazek które byly obowiazkowe nie korzystałem (moze powinienem ). Jesteś w 2 technikum czyli maszjeszcze 3 lata nauki z tego wiec nie ma watpliwosci ze przerobisz caly program i to bez problemów, zosatnie jeszcze czas na dodatkowe rzeczy]

Jsli bedzesz sie uczyl tej biologii mocno to dostaniesz sie na bioinf bez problemu, tylko zoabacz dokładnie czego oni tam chcą na maturze
_Trooper_
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2006, o 20:44

Re: Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: _Trooper_ »

Bez problemu sobie poradzisz, ja przepisąłem sie do klasy biol-chem z dużo gorszej w 2 kl LO i musiałem nadrobić 2 lata chemii której kompletnie nie miałem plus biologia ( tyle że tego musiałem sie tylko uczyć na bierząco) i mature napsiałem z obydwu przedmiotów zadowalajaco, teraz to żałuje że fizyki sobie jeszcze nie wziałem. Chłopie jak chcesz sie nauczyć to i w dwa miesiące pojemiesz cały program rozszerzony z bioli. Trzeba tylko wiedzieć czego i jak sie uczyć co szczerze przyznam jest sztuką
Pozdrawiam
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: Gosiaczek »

_Trooper_ pisze:Chłopie jak chcesz sie nauczyć to i w dwa miesiące pojemiesz cały program rozszerzony z bioli. Trzeba tylko wiedzieć czego i jak sie uczyć co szczerze przyznam jest sztuką
bez przesady 2 miesiące to za mało
a co do tego czego się uczyć to też bym się spierala nalezy się uczyć wszystkiego co jest w programie bo nigdy nie wiadomo co bedzie na maturze

są dzialy które spokojnie możesz sam przerobić w domu przede wszystkim liczy się systematyczność opracuj sobieplan i trzymaj się go bezwzględnie.

a na jakiej uczelni chcesz studiowac (w któzym mieście?)
bagatha

Re: Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: bagatha »

Nie ma problemu z przerobieniem materialu samemu.
Systematycznie a powoli- kropla drazy kamien.

Na temat rekrutacji najwiecej dowiesz sie na stronach wybranej uczelni.
W sumie jest to kierunek, ktory ma chetnych, ale czy oblegany- nie wiem (kobiety w dziekanacie podadza Ci srednia osob na miejsce)
Oprocz biologii trzeba lubic matme i informatyke.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: Vinci »

trzeba lubic matme
i chyba wlanie z tego powodu nie ma zbyt wielu chetnych na ten kierunek:P
Link

Re: Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: Link »

Dziękuje bardzo za wszystkie posty, dzięki wam zaczynam wierzyć w to Że moze mi sie udać! Mam jeszcze kilka pytań:)
_Trooper_ napisałeś ze:
Trzeba tylko wiedzieć czego i jak sie uczyć co szczerze przyznam jest sztuką"-moŻe jakieś wskazówki:)

-MoŻe jest ktoś kto studiuje ten kierunek na UAM w Poznaniu?(tam właśnie chciałbym sie dostać:) jeŻeli tak to prosze o informacje ile mniej więcej wynosi próg punktowy?

Aha, matma i informatyka nie stanowi dla mnie raczej problemu)
Link

Re: Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: Link »

Aha i jeszcze odpowiedź dla Crunch,a
Crunch pisze: A co po takiej bioinformatyce moŻna robić ? Bo nie chciałbym zostać jakimś człekiem ledwo wiąŻącym koniec z końcem z 700zł na miesiąc bez perspektyw na przyszłość.

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Bioinformatyka
_Trooper_
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2006, o 20:44

Re: Biologia-moja przyszŁość?

Post autor: _Trooper_ »

Wskazówki powiadasz, ja z chemii to rozwiazywałem matury próbne i prawdziwe poczawszy od 2000r i je analizowałem rozwiazywąłem podobne i wiedziałem mniejwiecej czego mogęsie spodziewąc na prawdziwej, uczyłem się tych działów które sie najczęsciej poajwiały a resztę olałem z biologii to samo plus czytałem sobie do poduszki ksiażki biologiczne. każdy ma inny spoósb uczenia mi przypadł do gustu taki. nie rób tylko jednej rzeczy mianowicie nie ucz sie nic na pamiec to najgorsze co moze byc, masz umysł scisły wiec ci bedzie prosto pojac zwiazki i zależnosci w biologii. Na maturze z biologii prawie wszystkei zadania są typu podaj zwiazki przyczynowow skutkowe , zanalizuj, odczytaj z wykresu, podaj z tekstu teroretycznie to wiedzy biologicznej tam jest nie wiele trzeba tylko umiec myśleć . bo połowe informacjii masz w tekscie albo w poprzednich zadaniach trzeba tylko umiec je wyłowić, z chemią jest podobnie tam tylko trzeba umiec 10 wzorów i ich przekształcać i orientowąc sie w chemii organicznej ( przewaga na maturze) i nieorganicznej (jak dlamnie prostsza) i tak smo wykresy są itp. i nie przestarsz sie zadania one tylk otrufdnie wyglądaja jak sa trudnme to znaczy że połowe masz w tekscie. Wiem że teraz to prosto mi mówić ale niedawno teżprzez to przechodziłem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość