przeniesienie z miasta do miasta

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
waszka_ona
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2009, o 08:34

przeniesienie z miasta do miasta

Post autor: waszka_ona »

Czy możliwe jest przeniesienie z jednej uczelni medycznej na drugą na ten sam kierunek bez straty roku?(zaliczę pierwszy rok na jednej uczelni,a kolejny chcę rozpocząć gdzię indziej)
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: przeniesienie z miasta do miasta

Post autor: Biochejter »

Hmmm, zależy to od kilku czynników, np. różnic programowych na tym pierwszym roku na uczelni pierwotnej i docelowej (im mniejsze tym lepiej, wiadomo), ewentualnie od wymagań uczelni docelowej (typu wymagana konkretna średnia ocen) i np. od tego czy są na niej wolne miejsca. Warto przeczytać regulamin uczelni na którą chcesz się przenieść, ale takie przeniesienie jest możliwe, sam znam żywe przykłady ]
ja_sama
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2008, o 19:35

Re: przeniesienie z miasta do miasta

Post autor: ja_sama »

Np. w tym roku, żeby się przenieść na UJ trzeba było mieć średnią co najmniej 4,5. Bodajże w Lublinie (nie jestem pewna) trzeba nadrobić róznice programowe tak jak ludzie, którzy powtarzają przedmiot i to już jest dość kosztowne.
waszka_ona
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2009, o 08:34

Re: przeniesienie z miasta do miasta

Post autor: waszka_ona »

ja_sama pisze: to już jest dość kosztowne.
? co to oznacza?
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: przeniesienie z miasta do miasta

Post autor: 270285 »

ja_sama pisze:Np. w tym roku, żeby się przenieść na UJ trzeba było mieć średnią co najmniej 4,5
4,5 , no szkoda jeszcze, że nie 5,0. Czy oni kompletuja tam sama elitę"?
ja_sama
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2008, o 19:35

Re: przeniesienie z miasta do miasta

Post autor: ja_sama »

waszka_ona pisze:to już jest dość kosztowne.
? co to oznacza?
Różnice programowe są na tyle duże, że za ich nadrabianie trzeba zaplacić od 5 tys. zł w górę (przynajmniej w tym roku tak było).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość