Farmacja czy inżynieria biomedyczna?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Farmacja czy inżynieria biomedyczna?

Post autor: Kromka »

Cześć
Zdaję sobie sprawę, że farmacja i inżynieria biomedyczna to nie są bardzo podobne kierunki, ale nie wiem co wybrać w przyszłości.
Jestem na fakultecie biol-chem, przy czym zdecydowanie wolę chemię. Z drugiej strony wydaje mi się, że kierunki techniczne dają większe możliwości w przyszłości. Szczególnie interesują mnie opinie studentów inżynierii. Jak jest z fizyką? Trudno? Nie czuję się bardzo mocna w tej dziedzinie i szczerze mówiąc trochę się obawiam. I co z pracą?
Szczerze mówiąc marzy mi się praca laboratoryjna typu badania kliniczne, ale jakoś nie mogę sobie znaleźć kierunku. Może macie jakieś inne propozycje?
Będę wdzięczna za wszystkie opinie.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Farmacja czy inżynieria biomedyczna?

Post autor: Ranger »

A nie lepsza by była dla Ciebie w takim wypadku medycyna?
Farmacja z badaniami klinicznymi chyba nie ma zbyt wiele wspólnego z tego co wiem. Inżynieria biomedyczna chyba też nie za bardzo, to kierunek techniczny.
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Farmacja czy inżynieria biomedyczna?

Post autor: Kromka »

Medycyna odpada z prostego powodu - wiem, że się nie nadaję do takiej pracy. Do tego trzeba mieć to coś - powołanie, którego mnie brak. Z resztą umarłabym na zajęciach z anatomii
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Farmacja czy inżynieria biomedyczna?

Post autor: zetsu »

No zalezy co chcesz robic w przyszlosci.
Po farmacji mozesz pracowac glownie w aptekach lub w laboratorium produkcji lekow.
Po inzynieii biomedycznej mozesz oblsugiwac aparature medyczna, pracowac w laboratorium produkcji biomaterialow lub jako serwisant.
Na farmacji sa wlasciwie przedmioty biologiczno chemiczne, a na inzynierii oprocz tych przedmiotow jest tez sporo nauk zwiazanych z fizyka i matematyka.
Nikki

Re: Farmacja czy inżynieria biomedyczna?

Post autor: Nikki »

Ja osobiście bym wolała farmację niż techniczne studia, ale to subiektywna opinia.
Co do fiz to moja koleżanka twierdzi, że nie jest taka trudna, chociaż wiadomo, że wyższy poziom niż w lo no i wykorzystuje się w niej wyższą mat". Ale jak widziałam książki i notatki to na pewno nic z czym nie można by sobie poradzić
Jeśli chodzi o badania kliniczne to chyba nie bardzo. ani jedno, ani drugie, no a lab to masz szanse po farmacji o czym zetsu pisze zresztą.
A praca po inż biomed? Hmm. podobno nie jest źle. Znam osobę, która po skończeniu inż biomed wyjechała za granice i bdb zarabia. Tylko nie każdy ma ochotę wyjeżdżać. A koleżanka, która to teraz studiuje chce wziąć jeszcze jakiś drugi kierunek, bo się boi o tą pracę. Może to tylko panika. Nie wiem. To po prostu zależy chyba, chociaż poza tym co znajomi mówią to się nie orientuję jeśli chodzi o pracę po tym kierunku.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Farmacja czy inżynieria biomedyczna?

Post autor: mediatan »

Kromka pisze:przy czym zdecydowanie wolę chemię.
farmacja (przy czym zdecydowanie przestaniesz woleć chemię )
Kromka pisze:wydaje mi się, że kierunki techniczne dają większe możliwości w przyszłości
jakoś nie słyszałem o przepełnieniu runku magistrami farmy
Kromka pisze:Szczerze mówiąc marzy mi się praca laboratoryjna typu badania kliniczne
coś Ci się chyba pojęcia pomieszały, badania kliniczne to badania na ludziach a nie w labie, te w labie to badania przedkliniczne. Za badania kliniczne odpowiada lekarz, chociaż z drugiej strony:
1. Podmiot odpowiedzialny w ramach nadzoru nad monitorowaniem bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych zapewnia:
7) zatrudnienie na podstawie umowy o pracę osoby, do której obowiązków należeć będzie ciągły nadzór nad monitorowaniem bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych posiadającej:
a) dyplom lekarza, lekarza stomatologa lub magistra farmacji,
b) doświadczenie zawodowe pozwalające na rzetelne wykonywanie obowiązków w zakresie nadzoru.
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2003 r. w sprawie monitorowania bezpieczeństwa produktów leczniczych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości