wyniki badań

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

wyniki badań

Post autor: mario425 »

1. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, co to za wykresy? Czego dotyczą?
2. Co oznacza ten zapis w UWAGACH pod wykresami?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: wyniki badań

Post autor: Medycyna Lwów »

te wykresy to dane z cytofotometru przepływowego, który analizuje skład krwi. Dla ciebie nie mają znaczenia, bo istna jest niedokrwistość. te uwagi wg mnie mają charakter techniczny i też nie są istotne. Istotny jest wynik morfologii wskazujący na mój gust na niedokrwistość niedobarwliwą np. z powodu niedoboru Fe (ale to już Ci elkarz powie co i jak).
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: wyniki badań

Post autor: doktorka »

w tych wynikach nie ma niedokrwistosci.

nawet gdyby przyjac, ze niektore parametry sa w dolnych granicach normy, to bylaby to niedokrwistosc megakariocytowa a nie mikrocytowa, a wiec nie z niedoboru Fe, a z niedoboru B12 ewentualnie kwasu foliowego
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: wyniki badań

Post autor: Medycyna Lwów »

zgadza się, przyjrzałem się teraz dokładnie i w MCV pierwsza cyfra to 9 a nie 3 jak myślałem, bo skan jest słabej jakości, ale skoro erytrocytów jest raptem 3,9M to chyba jednak pod niedokrwistość to już podchodzi?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: wyniki badań

Post autor: doktorka »

nie, zeby rozpoznac niedokrwistosc musi byc spelnione kryterium co najmniej 3 wynikow ponizej normy, w tym RBC, hemoglobina, HCT, MCV, czasem RDW, MCH i MCHC.

tutaj mamy raptem obnizone RBC, hematokryt na granicy, za to hemoglobina w pelni zdrowa", wiec nie ma anemii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości