ilu ludzi odpada?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Maqus
Posty: 6
Rejestracja: 4 paź 2009, o 21:04

ilu ludzi odpada?

Post autor: Maqus »

Witam.
w tym roku szkolnym zdaję maturę i w razie gdybym się nie dostał w Polsce planuję jechać na medycynę do Lwowa. I tutaj się rodzi moje pytanie - ile osób odpada po 1 roku/semestrze? byłbym wdzięczny gdyby wypowiedziały się osoby które tam studiują
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: ilu ludzi odpada?

Post autor: LordLuke »

Po pierwszym semestrze/roku niewiele ludzi odpada. Trzeba się mocno o to postarać. Wykładowcy w większości przypadków idą na prawde na ręke i pozwolą wszystko zaliczyć, jak się ma jakieś plecy. Na pierwszym roku masz tylko anatomię i histologię więc nie ma żadnych przeciwwskazań", żeby się tego nie nauczyć. Poza lenistwem.

I od razu mówię dla osób, które lubią pisać ciekawe rzeczy. Pójście wykładowców na rękę oznacza dokładnie to, co jest napisane. Nie kryje się pod tym żadne łapówkarstwo/kombinowanie. Jak masz moduł w plecy, idziesz i go poprawiasz. To samo z zaległymi tematami.
Maqus
Posty: 6
Rejestracja: 4 paź 2009, o 21:04

Re: ilu ludzi odpada?

Post autor: Maqus »

co mam rozumieć przez niewiele - ilu średnio jest przyjmowanych a ilu odpada? jakie jeszcze są przedmioty oprócz anatomii i histologii?
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: ilu ludzi odpada?

Post autor: LordLuke »

Liczbowo danych z tego roku teraz Ci nie podam bo sam nie wiem. Na moim roku (teraz 3) było coś 100 osób z samej Polski, plus ludzie innych narodowości. Po pierwszym roku odpadły dwie osoby z mojej grupy, bo się o to bardzo starały (totalna olewka, kombinowanie itp).

Poza anatomią i histologią są biologia, chemia (nieorganiczna i potem organiczna), biofizyka, łacina, wf, jakieś bzdety typu kulturologia, socjologia, potem jeszcze historia medycyny. Najważniejsze są anat. i histologia plus biologia, chemia (powtórka z liceum), łacina, która się później przydaje, bo masz pojęcie czego się uczysz z anatomii (wiadomo, że nazwy są po łacinie).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości