elektrochemia

Forum chemiczne zajmujące się badaniem zjawisk makroskopowych, atomowych, subatomowych i międzycząsteczkowych w układach chemicznych, przy uwzględnieniu praw i pojęć fizyki
xienka

elektrochemia

Post autor: xienka »

hej mam problem z kilkoma zadaniami, próbowałam zrobić, ale nie wychodzi albo po prostu nie wiem. Bardzo będę wdzięczna nie chodzi mi o zrobienie tego ale o wytłumaczenie proste
1) Do roztworu azotanu (V) srebra wprowadzono gal, który częściowo się rozpuścił i przekształcił w jony. Po pewnym czasie stwierdzono, że masa galu zmiejszyła się o 0,697 g i równocześnie wydzieliło się 3,237g srebra. Podaj jaki ładunek mają jony galu.
2) W ogniwie utworzonym z elektrod: miedzianej i glinowej zanurzonych w roztworach własnych soli stwierdzono ubytek masy elektrody o 0,45g. Oblicz, jak i o ile zmieniła się masa elektrody miedzianej
3) Po zanurzeniu płytki cynkowej w roztworze azotanu (V) ołowiu (II) wydzieliło się na niej 10,35g ołowiu. Oblicz ile g cynku przereagowało.

Kompletnie nie rozumiem 2 a w 3 umiem napisać rekacje wiem jak ozn. itp ale mi nie wychodzi.

Dziekuje z gory
Ostatnio zmieniony 18 paź 2009, o 19:08 przez Batha, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: tytuł nie odzwierciedla problemu, skoro piszesz tu, to chyba oczywiste, że masz problem, a to, że próbowałaś wystatczy napisać w poście.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości