mechanika, optyka, f. jądrowa

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
anulka__1990
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2009, o 13:37

mechanika, optyka, f. jądrowa

Post autor: anulka__1990 »

Dziendobry mam na piątek do rozwiązania zadania z fizyki i wgl nie wiem jak sie za nie zabrać jestem zielona z tego przedmiotu Chciałabym prosić o pomoc , o podanie wzorów pod które powinnam podstawić i wgl. Oto zadania:

1.Rakieta startuje z Ziemi pionowo do góry ze stałym przyspieszeniem a=32 m/s do kwadratu.
a) Na jakiej wysokości nad Ziemią rakieta będzie miała prędkość V=800 m/s
b) Po jakim czasie osiągnie te prędkość

2. Jaką drogę przebędzie ciało o masie m=2kg,które zaczyna się poruszać bez tarcia po poziomym torze w ciągu t=4s , jeżeli działa na niego równoległa do toru siła F=2N. Jaka będzie prędkość końcowa ciała,jeżeli jego prędkość początkowa wynosi 0

3. Drut stalowy długości 1m poddano działaniu siły rozciągającej o wartości 500N. Jaką siłą należy działać na identyczny pręt mosiężny ,aby wydłużenie obu ciał było identyczne. Moduł Younga dla stali wynosi 2,13 * 10 do 11 potęgi N/m do kwadratu ,a mosiądzu 1,03 * 10 do 11 potęgi N/m do kwadratu.

4.Promień padający pod kątem 60 stopni na granicę powietrze-szkło załamuje się pod kątem 35%. Oblicz prędkość światła w szkle.

5. Elektron przyspiesza w polu elektrycznym o natężeniu 10 do potęgi 5 v/m na drodze 10 cm. jaką długość fali można przyporządkować aktualnie tej cząsteczce
Ostatnio zmieniony 20 paź 2009, o 18:51 przez Batha, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: by zmienić tytuł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości